Ознака: Гатузо
Фудбал 28.10.21 | 16:31

Гатузо не сака да го води тимот на Пандев

Џенаро Гатузо одби да ја води Џенова, објави новинарот Николо Шира. Според него, новите сопственици на клубот, „777Partners“ му понудиле на 43-годишниот Италијанец да ја преземе...

Фудбал 14.04.19 | 09:20

Гатузо за инцидентот по мечот со Лацио: И јас се палев на такви работи

Со голот од пенал на Франк Кеси, екипата на Милан синоќа минимално го победи Лацио во многу важен натпревар за пласман на местата кои водат во Лигата на шампионите. Гостинските...

Фудбал 18.03.19 | 15:22

Гатузо разочаран по дербито со Интер: Двоен пораз синоќа за Милан

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо, беше исклучително разочаран од синоќешниот пораз од Интер со 2-3 синоќа, како и инцидентот помеѓу Френк Кеси и Лукас Биља, кои за малку...

Фудбал 14.12.18 | 10:59

Гатузо: Бадијала е се ако не се игра со срце, многу ми е жал

Тренерот на Милан, Џенаро Гатусо, ја презеде одговорноста за поразот од Олимпијакос во натпреварот од 6.коло од групната фаза на Лигата на Европа. Овој исход во Атина...