Ознака: фотографија
Свет 03.11.20 | 18:18

Прва фотографија од убиецот во Виена, го пријавила мајка му

Фејзулај Кујтим (20), терористот кој синоќа го изврши нападот во центарот на Виена, ѝ е познат на Австриската федерална служба за борба против тероризмот (БВТ) веќе подолго...

Калеидоскоп 06.10.20 | 15:35

Јутјуб ѕвезда вети голи фотографии за секој што ќе гласа за Бајден

Ѕвездата на Јутјуб, Тана Монџо, која има 5,45 милиони фанови, им вети на корисниците на платформата „ОнлиФанс“ дека ќе им испрати свои нецензурирани разголени фотографии...

Црна хроника 15.07.20 | 17:50

Сакал да се пофали за кого гласал: Дебранец си го сликал гласачкото ливче

Приведен е дебранец, кој откако гласал на избирачко место го фотографирал гласачкото ливче. -Приведено е лицето А.Д.(30) од Дебар, врз основа на барањето за интервенција...

Сцена 18.06.20 | 00:05

Фановите не може да поверуваат како изгледа мајката на Шер која неодамна наполни 94 години

Безвременската икона Шер (74) ги воодушеви бројните обожаватели откако објави фотографија од нејзината мајка, пензионираната кантавторка и поранешна манекенка Џорџина...

Калеидоскоп 23.03.20 | 21:45

Фотографија која стана хит на Твитер поради двајцата зад грбот од девојката

Фотографијата од млада девојка која позира на тераса станала хит на Твитер, најмногу поради она што се случувало зад нејзиниот грб. Aкo внимателно ја погледнете позадината...

Скопје 21.03.20 | 23:05

Укината наградата на град Скопје откако син на пратеничката од СДСМ ја доби за фотографија за седење дома

Фотографијата на Петар Прентовиќ е победник на вчерашниот ден, на конкурсот на Град Скопје за избор на автентични фотографии, видеа или гифови од домовите на граѓаните...

Црна хроника 09.02.20 | 15:54

Групата деца, од кои едно е тешко повредено, влегле во силосите на Жито-мел за да се фотографираат

Вчера во 15,00 часот во СВР Куманово од Ургентниот центар Куманово било пријавено дека од ул.„Тодор Велков“, било донесено дете со повреди од пад. Од полициски службеници...

Естрада 02.01.20 | 18:22

Ова е ќерката на Борис Новковиќ: Пејачот ја сподели првата нејзина фотографија за Нова година

Борис Новковиќ (52) лани по трет пат стана татко. После два сина кој ги добил во минатиот брак, најсекси Хрватката за 2016 година, Ирис Волф (27) во април лани му ја родила ќерката...

Култура 05.09.19 | 09:22

Изложба од детските креативни работилници „Летни приказни“

Во дворот на Даут-пашин амам денеска ќе биде отворена изложба од најубавите дела создадени на детските креативни работилници „Летни приказни“ организирани во текот...

Калеидоскоп 04.07.19 | 09:33

Нè делеа ограда и вера, но љубовта победи: Свадбената фотографија која го покори регионот

Тој се вика Инас и учеше во мешаното средно училиште во Травник, БиХ, со настава по босански план и програма. Таа се вика Ела и го посетуваше Католичкиот школски центар...

Свет 19.04.19 | 13:25

Цел свет ги бараше: Пронајдени таткото и ќерката од фотографијата пред Нотр Дам

Цел свет ги бараше таткото и ќерката кои биле фотографирани пред Нотр Дам, само еден час пред да избие пожарот во катедралата. Туристиката од САД, Брук Виндзор која...