Ознака: фотографија
Естрада 02.01.20 | 18:22

Ова е ќерката на Борис Новковиќ: Пејачот ја сподели првата нејзина фотографија за Нова година

Борис Новковиќ (52) лани по трет пат стана татко. После два сина кој ги добил во минатиот брак, најсекси Хрватката за 2016 година, Ирис Волф (27) во април лани му ја родила ќерката...

Култура 05.09.19 | 09:22

Изложба од детските креативни работилници „Летни приказни“

Во дворот на Даут-пашин амам денеска ќе биде отворена изложба од најубавите дела создадени на детските креативни работилници „Летни приказни“ организирани во текот...

Калеидоскоп 04.07.19 | 09:33

Нè делеа ограда и вера, но љубовта победи: Свадбената фотографија која го покори регионот

Тој се вика Инас и учеше во мешаното средно училиште во Травник, БиХ, со настава по босански план и програма. Таа се вика Ела и го посетуваше Католичкиот школски центар...

Свет 19.04.19 | 13:25

Цел свет ги бараше: Пронајдени таткото и ќерката од фотографијата пред Нотр Дам

Цел свет ги бараше таткото и ќерката кои биле фотографирани пред Нотр Дам, само еден час пред да избие пожарот во катедралата. Туристиката од САД, Брук Виндзор која...