Ознака: физички напад
Црна хроника 19.05.19 | 21:09

Тргнале да бегаат од такси, едниот се вратил и го нападнал таксистот

Вчера околу 04 часот во Полициското одделение Петровец, А.Ј. (31) од Скопје пријавил дека во населба Илинден бил физички нападнат од непознато лице. Според пријавеното,...

Црна хроника 13.05.19 | 15:30

Скопјанец нападнат во Шутка: Му ги испрскале очите, па со остар предмет го проболе во вратот

Синоќа околу 22 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населбата Шуто Оризари, Е.И. (20) од Скопје бил нападнат од повеќе непознати лица. Според пријавата, најпрвин едно...

Црна хроника 11.05.19 | 15:50

Скопјанец нападнат од 4 момчиња пред поликлиника Ченто, избегале со „Рено“

Ноќеска околу 02 часот, Б.Л. (22) од Скопје пријавил дека околу 01 часот пред поликлиниката Ченто, физички бил нападнат од страна на четири непознати лица кои што повеќе пати...

Црна хроника 10.05.19 | 15:41

Пијани прилепчани со нож, дрва и секири нападнале цело семејство

НККР – Прилеп поднесе кривична пријава против Р.А. (19), С.А. (36), С.А. (41) и С.А. (18), сите од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “насилство“. Завчера...

Црна хроника 06.05.19 | 15:03

Старец нападнат и ограбен од три лица во Центар, завршил на Клиника

Вчера попладне во СВР Скопје, Т.Д. (88) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 12 часот на бул. „11-ти Октомври“, општина Центар, три лица извршиле разбојништво над него...

Црна хроника 02.05.19 | 15:38

Четири момчиња вчера завршиле во станица, нападнале двајца тинејџери во автобус

Синоќа околу 20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус кој сообраќал од Транспортен Центар кон населба Ченто, бил нарушен јавниот ред и мир. Според пријавеното,...

Црна хроника 18.04.19 | 15:21

Скопјанка вчера нападната од соседот, со возило на Брза помош пренесена на Клиника

Вчера попладне во СВР – Скопје Н.Д.Т. (38) од Скопје пријавила дека на булеварот “Црвена Армија“, по претходна вербална расправија, била физички нападната од соседот...

Црна хроника 28.03.19 | 11:08

Завршил во притвор: Старец ја претепал 91-годишната сопруга

Физички напад бил пријавен во Кривогаштани каде 85 – годишен старец ја нападнал својата сопруга која има 91. година. На 26 март пријавено е дека 91-годишната Е.П. од селото...

Црна хроника 27.03.19 | 15:19

Го удрил со комбе, па го нападнал со уште две лица

Вчера околу 14 часот во Полициската станица Чаир, Е.Б. (27) од Скопје пријавил истиот ден околу 11 часот, додека се движел по улицата „Гвадалахара“, бил удрен од комбе кое...

Црна хроника 22.03.19 | 15:42

Не можела да му издаде документ: Маж нападнал вработена во Центар за социјални работи

Вчераутро околу 09 часот во СВР Скопје, М.В. (51) од Скопје, вработена во Центар за социјални работи, кој се наоѓа во склоп на домот „25-ти Мај“, пријавила дека истиот ден...

Црна хроника 17.03.19 | 16:13

Тинејџерка нападната од свои познанички во скопско кафуле

Вчера околу 15 часот во Полициската станица Центар, А.П. (47) од Скопје пријавила дека во петокот вечер во угостителски објект на улица „Костурски Херои“, нејзината 15-годишна...

Црна хроника 17.03.19 | 14:54

Млада скопјанка нападнала тинејџерка вчера во Центар

Вчера околу 14 часот во Полициската станица Центар, Н.Т. (44) од пријавила дека истиот ден во 09.30 часот на улица „Киро Крстевски Платник“, општина Центар, нејзината 17-годишна...

Црна хроника 17.03.19 | 13:59

Три женски лица нападнале вработен во кафуле во Кичево

Физичка пресметка е регистрирана во петокот во пладневните часови кога во угостителски објект на улицата „Маршал Тито“ во Кичево три непознати женски лица го нападнале...

Црна хроника 16.03.19 | 19:06

Две 16-годишни девојчиња нападнале своја врсничка вчера на „Партизанска“

Вчера околу 14 часот во Полициската станица Карпош, Е.В. (42) од Скопје пријавила дека истиот ден околу пладне, на булевар „Партизански Одреди“, нејзината 16-годишна ќерка...

Црна хроника 16.03.19 | 18:50

Вработен во банка во Охрид физички нападнат пред крај на работно време

Вчера во 17.45 часот во Полициската станица Охрид, вработен во банка во Охрид пријавил дека истиот ден околу 16.45 часот, додека бил на работното место, физички бил нападнат...

Црна хроника 14.03.19 | 15:43

Четири лица нападнале брачен пар вчера во Маџари

Вчера попладне во СВР Скопје, Б.С. (42) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 16 часот на улица „Франц Лист“, населба Маџари, четири лица физички ја нападнале неа и нејзиниот...

Црна хроника 11.03.19 | 12:46

Жител од село Октиси нападнат среде бел ден во Струга

Неознато лице од струшкото село Долна Белица вчера во Струга физички нападнало 43 годишен жител на селото Октиси, соопшти СВР Охрид. Според полицијата, околу 16 часот,...

Црна хроника 08.03.19 | 19:02

Двајца браќа нападнати среде бел ден во Скопје

Во текот на вчерашниот ден во СВР Скопје, В.А. (19) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 13 часот тој и неговиот брат М.А. физички биле нападнати од лицата А.Б., Р.И. и А.Л.. Се...

Црна хроника 08.03.19 | 17:51

Момче нападнато од неколку лица синоќа на „Партизанска“

Синоќа околу 21 часот во СВР Скопје, С.Б. (39) од село Шишево, скопско, пријавил дека истиот ден околу 20 часот на бул. „Партизански одреди“, неговиот 17 – годишен син бил...

Црна хроника 03.03.19 | 15:35

Скопјанка нападната пред кафеана во Горно Лисиче

Ноќеска околу 02.30 часот, И.Ц. (36) од Скопје пријавила дека на ул. Горно Лисиче пред угостителски објект била физички нападната од М.Т. (31) од Скопје. Се работи на расчистување...