Ознака: фирма
Скопје 09.09.19 | 08:42

Пожар во фирма во Скопје

На 08.09.2019 околу 01,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во фирма на булевар „Борис Трајковски“. Од противпожарната единица од Скопје велат дека пожарот...

Црна хроника 20.08.19 | 10:35

Двајца работници од иста фирма паднаа од објект, случајот се расчистува

Две лица се повредени во несреќата што се случила вчера во Скопје. Како што соопштуваат од МВР, случајот во полиција бил пријавен вчера околу 12 часот. Во СВР Скопје било...

Кариера 07.08.19 | 11:21

Оваа фирма почнала да работи само четири дена во неделата, резултатите ги изненадиле многумина

Фирма во Австралија вовела три слободни денови во неделата и веќе по еден месец забележале големи промени. Медиумската агенција „Верса“ од Мелбурн стигнала во светските...

Економија 14.12.18 | 17:02

Како фирмата на братот за Заев заработува пари од РЕК Битола со туѓа механизација

Компанијата „СВ ИНВЕСТ“, која се поврзува со името на Вице Заев – брат на премиерот Зоран Заев – добива милионски јавни набавки во четири очи од државната електрана...