Ознака: фирма
Македонија 15.10.20 | 21:40

Фирма блиска до сопругот на министерката Шахпаска повлечена од список, требало да добие субвенции

На Владината седница која вчера започна, а заврши вечерва на дневен ред бил и списокот со фирми кои требало да добијат помош од Владата како мерка за справување од последиците...

Македонија 25.08.20 | 14:00

Нефи Усеини од бегство си отвори фирма во Битола

Тоа што охридскиот советник од редовите на ДУИ, воедно и бизнисмен, Нефи Усеини е во бегство, не го спречи да си отвори нова фирма во Битола за производство на градежни...

Твитови 08.04.20 | 09:22

Ви текнува на фирмана шо го зарази пола Скопје?! Епа газдите им јавиле на вработените да дојдат на работа

Ви текнува на фирмана од К.Вода шо го зарази пола Скопје?! Епа газдите денес им се јавиле на вработените да дојдат на работа, без повратни резултати од тестовите, со муабет:...

Економија 19.03.20 | 21:19

Ненадеен стечај во фирма на Анѓушев остави 110 работници на улица

Во петок на пладне, раководителот на „Каст Инвест“ на работниците им соопштил дека фабриката оди во стечај и дека од понеделник веќе нема да доаѓаат на Станува збор...

Скопје 24.01.20 | 11:45

Шилегов: Би бил нобеловец кога во јуни ќе знам каков снег ќе имаме во 2021 година!

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска одговараше на прашања од пред гимназијата „Никола Карев“. Тој беше запрашан за уништените јавни површини во...

Економија 03.11.19 | 18:40

Фирмата Нина Ангеловска противзаконски организира игри на среќа

Документот од свиркачи од Министерството за финансии соддржи податоци дека министерката Нина Ангеловска самата направила проневера преку нејзината компанија „Групер“...

Скопје 09.09.19 | 08:42

Пожар во фирма во Скопје

На 08.09.2019 околу 01,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во фирма на булевар „Борис Трајковски“. Од противпожарната единица од Скопје велат дека пожарот...

Црна хроника 20.08.19 | 10:35

Двајца работници од иста фирма паднаа од објект, случајот се расчистува

Две лица се повредени во несреќата што се случила вчера во Скопје. Како што соопштуваат од МВР, случајот во полиција бил пријавен вчера околу 12 часот. Во СВР Скопје било...

Кариера 07.08.19 | 11:21

Оваа фирма почнала да работи само четири дена во неделата, резултатите ги изненадиле многумина

Фирма во Австралија вовела три слободни денови во неделата и веќе по еден месец забележале големи промени. Медиумската агенција „Верса“ од Мелбурн стигнала во светските...

Економија 14.12.18 | 17:02

Како фирмата на братот за Заев заработува пари од РЕК Битола со туѓа механизација

Компанијата „СВ ИНВЕСТ“, која се поврзува со името на Вице Заев – брат на премиерот Зоран Заев – добива милионски јавни набавки во четири очи од државната електрана...