Ознака: фиорентина
Фудбал 29.01.22 | 16:00

Најдобриот стрелец на Базел замена за Влаховиќ во Фиорентина

Италијанскиот прволигаш Фиорентина го донесе во своите редови 23-годишниот бразилски напаѓач Артур Кабрал. Бразилецот доаѓа како замена за Србинот Душан Влаховиќ кој...

Фудбал 28.01.22 | 17:43

Влаховиќ стана нов фудбалер на Јувентус за 75 милиони евра

Сагата околу новиот клуб на напаѓачот на Фиорентина, Душан Влаховиќ, заврши со потпис на српскиот репрезентативец на петгодишен договор со Јувентус, за што клубот од...

Фудбал 20.08.19 | 16:57

Италијански медиуми: Рибери ја прифатил понудата на Фиорентина

Долгогодишниот играч на Баерн Минхен, Франк Рибери ја прифатил понудата на Фиорентина, пренесува „Скај Спорт Италија“. Според информациите, 36-годишниот фудбалер треба...

Фудбал 31.01.19 | 10:47

Рома прегазена со 7-1 од Фиорентина, Џеко го плукна судијата

Екипата на Рома синоќа беше понижена на гостувањето кај Фиорентина и претрпе болен пораз од 7-1. „Виолетовите“ ја продолжија одличната серија и со фантастична игра...

Фудбал 22.12.18 | 21:35

Со евроголот на Киеза, Фиорентина го совлада Милан на Сан Сиро по пет години

„Росонерите“ испаднаа од топ четири откако попладнево пред своите фанови загубија во дуелот со Фиорентина. Избраниците на Гатузо креираа неколку добри шанси, но исто...