Ознака: ФФМ
Фудбал 01.03.19 | 17:04

ФФМ: Немаме направено даночно затајување

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) реагираше по повод поднесената кривична пријава од Управата за финансиска полиција за наводно даночно затајување. Фудбалската...

Фудбал 01.03.19 | 10:52

Финансиска полиција поднесе кривична пријава за поранешниот претседател на ФФМ

Управата за финансиска полиција до скопското обвинителство поднесе кривични пријави против експретседателот на Фудбалската федерација на Македонија, (ФФМ), Илчо Ѓорѓиоски...

Фудбал 28.02.19 | 19:35

Официјално: Сејдини е единствениот кандидат за претседател на ФФМ

Мухамед Сејдини, актуелниот в.д.претседател на Федерацијата, и официјално е единствениот кандидат за претседател на ФФМ во пресрет на Изборното Собрание на Фудбалската...

Фудбал 26.02.19 | 11:36

ФФМ ја исплати рекордната премија за првото место во Лига на нации

Фудбалската федерација на Македонија ја исплати рекордната премија во износ од 500.000 евра за освоеното прво место на А репрезентацијата на Македонија во групата од УЕФА...

Фудбал 16.01.19 | 13:57

На 17 март ФФМ ќе добие нов претседател

На денешната седница на УО на ФФМ, одлучено е Изборното Собрание да се одржи на 17 март. Кулоарите велат дека кандидати за наследник на Ѓорѓиоски се сегашниот в.д. претседател...

Фудбал 20.12.18 | 14:54

Македонската репрезентација 68 на ранг-листата на ФИФА

Македонската фудбалска репрезентација 2018 година ќе ја заврши на 68. место на ранг-листата на ФИФА, напредок од осум места во однос на почетокот на годината. Светската...