Ознака: февруари
Сервиси 05.03.20 | 10:12

Февруари за 2,5 степени потопол од просекот, максимално измерената 21,6 степени

Февруарските температури на воздухот во земјава годинава се повисоки за 2,5 степени во однос на многугодишниот просек од 1981 до 2010 година. Четиринаесет дена во февруари...

Астро 11.02.20 | 21:18

До 19 февруари овие хороскопски знаци да бидат многу внимателни: Доаѓаат страшни предизвици

Владеењето на Водолијата ќе трае се’ до 19 февруари 2020 година, а следниве хороскопски знаци нема лесно да ги поднесат предизвиците кои доаѓаат. Скорпија – опасни игри...

Сервиси 09.02.20 | 08:27

Пролет во февруари: На крајот од зимата на Балканот ќе биде неверојатно топло

Првиот ден во февруари го објави исклучително топлото време за вториот месец од годината. Временската шема ќе доведе до екстремно високи температури, особено во јужниот...

Калеидоскоп 03.02.20 | 09:22

Народни верувања за февруари

За сите оние кои планираат да стапат во брак февруари е значаен месец. Февруари како месец е краток, колеблив и неодлучен и уште познат како „воден“ месец. Во овој месец...

Калеидоскоп 01.02.20 | 11:00

Оригинални и упорни: Неколку причини зошто треба да имате некој роден во февруари до вас

Луѓето родени во месец фебруари, се оригинални и таинствени. Сакаат да помагаат на другите и учат од своите искуства. Еве неколку нивни карактеристики, кои досега сигурно...

Економија 15.01.20 | 12:21

УЈП: Во февруари ќе стартува исплата за второто тримесечје од “МојДДВ”

Управата за јавни приходи соопшти дека се заокружува второто тримесечје од МојДДВ, мерка која се спроведува според Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица....

Сервиси 13.01.20 | 21:27

Временска прогноза до крајот на февруари, кога ќе има снег?

Оваа година веројатно нема да имаме зима, барем ако може да им се верува на долгорочните прогнози. Најавите на синоптичарите се дека температурите ќе бидат над просекот...

Здравје 18.02.19 | 16:42

ФЗОМ ги зголеми квотите за лекови за февруари заради состојбата со грип и морбили

Фондот за здравствено осигурување на Македонија донесе одлука за линеарно зголемување на квотите за дополнителни 12.000 денари за секоја здравствена установа– аптека,...

Астро 03.02.19 | 23:11

Трите знаци за кои февруари ќе биде навистина возбудлив

Најкраткиот месец од годината на следниве хороскопски знаци ќе им донесе возбудливи познанства, можности и животни промени. Близнаци Близнаците веќе некој период се...

Сервиси 02.02.19 | 22:06

Прогнозата на Славчо Поповски ќе ни се допадне на сите

Според најновите анализи na Славчо Поповски, февруари ќе биде потопол од вообичаено и тоа за 2-3 степени, но и врнежите ќе бидат нешто над просекот. Првите денови од февруари,...

Астро 01.02.19 | 10:29

Февруари ќе биде прекрасен месец за овие 5 хороскопски знаци

Во текот на февруари, некои хороскопски знаци ќе проаѓаат низ тешки периоди, но нема сите да го чувствуваат негативното влијание на ѕвездите. Овие 5 знаци ќе имаат многу...

Астро 28.01.19 | 23:50

Февруари ќе биде најдобриот месец за овие 5 знаци

Нормално за некои знаци февруари нема да биде добар, но следниве 5 ќе се чувствуваат одлично. Овие знаци одново и одново ќе добиваат нови можности што ќе им помогнат да...