Ознака: фенг шуи
Останати спортови 27.01.22 | 15:26

По наговор на Јелена, Ноле вилата во Шпанија ја прави по фенг шуи

Српскиот тенисер ангажирал дизајнери и архитекти за да го украсат неговиот животен простор во Шпанија по негов вкус во Фенг Шуи стил. Во Вилата „Каса Перла“  Новак...

Калеидоскоп 10.01.22 | 17:50

Фенг шуи правило: Комбинација на дневна и кујна – не, часовникот подалеку од вратата

Фенг шуи филозофијата за уредување на домот подразбира дека треба да се придржуваме до одредени правила за уредување на домот за да имаме позитивна Чи енергија. Постојат...

Астро 07.01.22 | 14:45

Оваа боја е важна, а еве кои работи треба да ги исфрлите…Фенг шуи за јануари 2022

Фенг шуи декорација на домот за јануари 2022 година – совети за привлекување среќа, пари и напредок! Јануари е месец кој навестува нов почеток, започнува со празничен...

Калеидоскоп 08.05.21 | 22:25

Експертите на Фенг Шуи тврдат дека секој треба да го има овој предмет во својот дом

Милиони луѓе низ целиот свет веруваат во правилата на фенг шуи, а многумина ги кажуваат сите придобивки кои ги искусиле од овие правила за распоредување. Според ова...

Калеидоскоп 03.05.21 | 17:50

Каде и како да ги чувате парите во домот за да привлечете богатство!

Филозофијата за подобрување на домот, Фенг Шуи, е одамна многу популарна, а има се’ повеќе луѓе кои веруваат во енергијата што владее со домот и се убедени дека има значително...

Калеидоскоп 01.04.21 | 21:28

Веднаш исфрлете ги од домот: Овие работи привлекуваат лоша енергија

Фенг шуи советите се однесуваат на тоа како да направите енергетски складен простор во вашиот дом или канцеларија, во кој ќе се чувствувате пријатно и ќе привлекувате...

Калеидоскоп 06.01.21 | 11:24

Следете го овој Фенг Шуи совет и наполнете се со пари

Ако сакате брзо да го пополните паричникот, треба што побрзо да набавите Красула Овата, познато како дрво на пари, според Фенг Шуи. Ова растение за одгледување не бара...

Калеидоскоп 31.12.20 | 20:59

Фенг шуи совети за да привлечете среќа на најлудата ноќ!

Оваа година не претерувајте со декорирање на празничната трпеза – одлучете се за нешто поедноставно. Иако оваа година ќе ја дочекаме во помало друштво од што сме навикнати,...

Калеидоскоп 19.12.19 | 20:48

Каде треба да ја поставите елката за да имате пари во 2020

Новогодишната и божиќна декорација може да ја уредиме така да ни создава позитивна енергија во домот. Зимзеленото дрво симболизира долговечност и пријателство. Според...

Семејство 16.12.19 | 17:01

Каде да ја поставите новогодишната елка за да ви донесе пари и хармонија во домот

Времето на празниците може да биде многу стресно како за домашниот буџет така и за припремата и еуфоријата. Фенг шуи не само што помага во украсувањето на домот и придонесува...

Калеидоскоп 08.12.19 | 21:25

Каде да ја поставите новогодишната елка за да ви донесе пари во 2020

Новогодишната и божиќна декорација може да ја уредиме така да ни создава позитивна енергија во домот. Зимзеленото дрво симболизира долговечност и пријателство. Според...

Семејство 03.10.19 | 10:56

Што значи нередот во кујната во фенг шуи?

Специјалисти за биоенергија на фенг шуи тврдат дека нередот во куќата исто така значи и неред во главата. Што значи нередот во кујната? Кујната е извор на изобилство,...

Семејство 02.10.19 | 11:13

Овие работи носат голема среќа во вашиот дом, според фенг шуи експертите

За да ја привлечете позитивната енергија и среќата во вашиот дом, фенг шуи експертите препорачуваат овие 4 работи уште денес да ги додадете и внесете во вашиот дом. Свежи...

Астро 29.09.19 | 23:55

Фенг шуи совети за привлекување љубов

Промената во околината која не опкружува е најдобар начин за привлекување љубов во животот. 1. Заменете ги сликите на осамените личности со слики на среќни парови Уметничките...

Астро 24.05.19 | 11:17

Кои бои според „фенг шуи“ кои ќе ви донесат среќа и мир во домот

Според Фенг Шуи боите кои оваа 2019 година ќе ви донесат среќа и благосостојба пред се се црвената, темно розевата, портокаловата, сивата и белата. Покрај ентериерот, овие...

Астро 06.05.19 | 22:40

Фенг Шуи правила кои помагаат во привлекување на пари во домот

Според старото тибетанско учење, не е сеедно што се наоѓа од левата страна на просторијата (ходникот) во која влегувате после влезната врата. Тој дел од куќата е исклучително...

Астро 27.03.19 | 22:46

Овој цвет носи зголемување на плата и успех на работа: Една саксија однесете во канцеларија

Една саксија задолжително однесете во канцеларија…Покрај вредната работа, труд и договорност, кинезита за успех на работа користат фенг шуи методи за кои веруваат...