Ознака: фенербахче
Фудбал 22.06.21 | 19:53

Газдата на Фенербахче го купува ФК Вардар?!

Aли Коч тежи повеќе од милијарда евра, а неговото семејство е меѓу најбогатите во Турција. Коч е инаку прв човек на фудбалскиот клуб Фенербаче веќе подолго време, а според...

Фудбал 25.03.21 | 23:27

Емре назначен за нов тренер на Фенербахче

Турскиот фудбалски гигант Фенербахче спогодбено го раскина договорот со тренерот Ерол Булут. Истовремено, истанбулскиот клуб соопшти дека екипата до крајот на сезоната...

Фудбал 04.12.20 | 15:13

Почина и тетка Ихсан: Брачната двојка што засекогаш ќе остане запаметена од Фенербахче

Фенербахче остана без своите најверни навивачи. Како што соопшти турскиот клуб, денеска почина тетка Ихсан, која заедно со сопругот Мумтаз, беа на трибините секогаш...

Фудбал 09.12.18 | 20:57

Тежок пораз на турскиот гигант: Фенербахче и Елмас во зоната за испаѓање

Катастрофалните партии на еден од најголемите турски клубови продолжуваат, па вечерва Фенербахче каде игра нашиот Елиф Елмас беше поразен од Акхисарспор со 3-0. Тимот...