Ознака: фб
Македонија 18.12.21 | 18:35

Заев на ФБ: Фокусот е насочен кон економскиот раст и подобрување на животниот стандард

На линија на ММФ, и Владата во однос на економските движења за наредната година очекува вработеноста постепено да закрепнува, додека високиот раст на платите, зголемените...

Македонија 31.07.20 | 16:19

Мисајловски: Kупувањето пратеници некако стана заштитен знак на СДСМ

Техничкиот премиер вели купувањето пратеници било небулоза на опозицијата.  Тоа што работата не им е завршена, не значи дека “понуди” до пратеници нема. напиша на фб...

Технологија 30.07.20 | 22:10

Фејсбук го објави започнувањето на Програмата за проверка на факти од трети страни во земјава

Како дел од борбата против дезинформациите на Фејсбук, компанијата оствари соработка со независни проверувачи на факти од трети страни ширум светот, кои ја прегледуваат...

Балкан 29.07.20 | 10:13

Турскиот Парламент го изгласа законот со кој се заострува контролата врз социјалните мрежи

Турскиот Парламент денеска го усови законот со кој се предвидува засилена контрола врз социјалните мрежи, што предизвикува загриженост во врска со слободата на изразување. Главните...

Македонија 13.07.20 | 17:09

Една од партиите од владејачкото мнозинство се подготвува за изборен поткуп

Една од партиите од владејачкото мнозинство се подготвува за изборен поткуп и во таа насока денес, во момент кога дел од граѓаните го остваруваат гласачкото право, беа...

Македонија 26.06.20 | 11:12

Мирчевски: Зошто Филипче не зуцна ни збор за контрадикторните изјави на Спасовски и Караџовски?

И сега не разбрав, Филипче синоќа го разреши или не го разреши Зибери? Антикорупциска вели правни пречки нема, а Филипче тврди дека нема да му прости. Кај закочи работава...

Македонија 25.06.20 | 15:09

Мирчевски: Спасовски и Караџовски директно помагаат во реализирање на агендата на ДУИ за Албанец премиер

Свесно ги лажат граѓаните дека одлуката за отварање на границите  не е политичка, односно дека комисијата не дала препорака. Свесно лиферуваат лажни вести со што ја...

Македонија 22.06.20 | 15:31

Мисајловски: Се што е разрушено ќе се обнови

Се што е разрушено ќе се обнови.  Работата е тоа од што не бегаме.  И ќе победиме. Победата е составена од подеми и падови, но на крај е важна енергијата и посветеноста. Исправена...

Македонија 20.06.20 | 20:59

Спасовски: Потребен е ангажман од секого за да воведеме целосна контрола врз епидемијата

Техничкиот премиер Оливер Спасовски вечерва преку објава на Фејсбук одново аплеираше до граѓаните да ги почитуваат мерките за заштита од ширење на вирусот Ковид-19...