Ознака: фалсификат
Македонија 19.02.20 | 15:35

Ѓорѓиевски: СДСМ со фалсификат поништуваат решенија во МВР

Очајни се намерите на СДСМ и Оливер Спасовски да го опструираат работењето на техничката Влада која треба да ги спроведе изборите, вели Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на...

Македонија 11.02.20 | 10:34

Заев со фалсификат закон спасува кожа од „бомби“ и одговорност

Во тензична атмосфера и на границата од 62 пратеници кои изгласаа „за“, доцна синоќа во Собранието беше утврдена потребата Законот за јавно обвинителство да се носи...

Македонија 10.02.20 | 23:50

Ова е најгруб фалсификат кој се случил во ова Собрание

Пратеникот Илија Димовски на вечерашната седница на која се изгласа потребата за носење на Законот за јавно обвинителство по скратена постапка, обвини дека е направен...

Македонија 10.02.20 | 22:20

Милошоски: Владата е фатена во фалсификат

Пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ вечерва на прес-конференција изјави дека Владата е фатена во фалсификат. Според него, не може да се повлече предлог закон...

Македонија 06.10.19 | 21:48

Митко Јанчев: Немам членска книшка од СДСМ, тоа е фалсификат!

Кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев денеска остро дематира дека објавената фотографија со членска книшка од СДСМ која кружи на социјалната мрежа Фејсбук, е негова,...