Ознака: евертон
Фудбал 20.07.21 | 12:50

Фудбалер на Евертон суспендиран поради истрага за сексуално злосторство врз малолетници

Премиерлигашот Евертон на својата официјална веб-страница информира за отстранување од тимот на фудбалер кој е под истрага за сексуален престап. Потврдуваме дека суспендиравме...

Фудбал 30.06.21 | 17:29

Рафа Бенитез потпиша тригодишен договор со Евертон

Поранешниот тренер на Ливерпул, 63-годишниот Рафа Бенитез, се врати во англиската Премиер лига и од идната сезона ќе седи на клупата на Евертон. Премиерлигашот од Ливерпул...

Фудбал 11.02.21 | 08:25

Евертон и Тотенхем играа 7 +

Евертон и Тотенхем во вчерашниот меч дадоа девет голови, две враќања на Тотенхем за 4:4 на крајот од 90. минути, а потоа во дополнителното време 5:4 за Евертон. Санчез донесе...

Фудбал 22.10.20 | 21:35

Јунајтед подготвува за напаѓач 100 милиони евра

Напаѓачот на Евертон, Доминик Калверт-Луин е хит во Премиер лигата оваа сезона. Стрелецот на 10 голови оваа сезона едноставно „експлодираше“ и ги засени сите напаѓачи...

Фудбал 25.08.20 | 11:11

Анчелоти се договори со Гатузо?

По се изгледа дека Аурелио Де Лаурентис конечно ќе направи компромис. Веќе две сезони се шпекулира за продажба на Алан Маркес Лоуреиро, но високите желби на контроверзниот...

Фудбал 22.06.20 | 16:41

Англичаните се гладни за фудбал: Вчерашниот меч меѓу Евертон и Луверпул го гледаа пет милиони луѓе

Дербито меѓу Евертон и Ливерпул, кое понуди неколку интересни ситуации и заврши без голови, е официјално најгледаниот натпревар во историјата на Премиер лигата. Пет...

Фудбал 21.06.20 | 22:27

Празни трибини, празен натпревар на ливерпулското дерби

Евертон и Ливерпул вечерва на „Гудисон парк“ одиграа нерешено 0:0 во натпреварот од 30. коло од првенството на Англија. Градското дерби беше прв дуел за двете екипи по...

Фудбал 21.12.19 | 13:22

Карло Анчелоти и официјално е нов тренер на Евертон

Премиерлигашот Евертон и официјално објави дека нов тренер на првиот тим на овој фудбалски клуб е италијанскиот стратег Карло Анчелоти. Анчелоти потпишал договор со...

Фудбал 22.04.19 | 11:38

Евертон го прегази Манчестер Јунајтед на „Гудисон“

Екипата на Евертон вчера одигра одличен натпревар и го прегази Јунајтед на домашен терен со 4-0. На гостите очигледно влијаел поразот од Барселона во средата, па имаа...

Фудбал 02.02.19 | 18:51

Црна мачка го прекина мечот Евертон – Вулверхемптон

Тимот на Евертон уште еднаш сезонава ги разочара своите навивачи и на домашен терен загуби од Вулверхемптон со 1-3. Овој натпревар беше прекинат на две минути поради...