Ознака: Еурофарм
Ракомет 26.03.22 | 19:17

Еурофарм Пелистер го победи Вардар во големото дерби на македонскиот ракомет

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечерва го победија Вардар на гостински терен со 24:23 во големото дерби на македонскиот шампионат. Битолчани во најголемиот дел од...

Ракомет 01.03.22 | 21:44

Пораз на Eурофарм Пелистер во Унгарија

Македонскиот вицешампион Еурофарм Пелистер загуби вечерва на гостувањето кај унгарска Татабања со 25-21 во рамки на претпоследното коло во групата Д во ракометната...

Ракомет 20.07.21 | 18:39

Eурофарм ќе биде сериозна конкуренција на Вардар: Потпиша и репрезентативецот Димитриовски

Македонскиот ракометен репрезентативец Димитар Димитриоски е нов член на прволигашот Еурофарм Пелистер 2. Димитриоски се обврза на договор на една сезона и веднаш...

Ракомет 03.04.21 | 19:57

Порази и од Татран: После Магдебург на Еурофарм не му оди

Битолски Еурофарм Пелистер со пораз се враќа од Словачка откако вечерва во Прешов е совладан од домашниот СЕХА-претставник Татран со 32:28, полувреме 16:14. Македонските...