Ознака: Ердоган
Балкан 13.01.21 | 08:23

Eрдоган користи Телеграм

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган вчера отвори свој  канал на платформата Телеграm. “Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган е на Телеграм! Ви благодарам што...

Свет 25.10.20 | 21:37

Ердоган продолжи со критиките за Макрон: „Тој треба да биде подложен на испитувања“

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, денеска повторно изрази сомнеж за менталното здравје на Емануел Макрон, еден ден откако изнесе сличен став кон францускиот...

Свет 24.10.20 | 22:24

Франција поради изјавата на Ердоган го повлекува амбасадорот од Турција

Франција ја осуди изјавата на турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, кој претходно денеска го доведе во прашање „менталното здравје“ на неговиот француски колега,...

Балкан 19.07.20 | 18:15

Ердоган ја посети Аја Софија

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска ја посети Аја Софија, откако пред неколку дена потпиша указ да го направи светски познатото здание џамија. Тој на својот...

Балкан 08.03.20 | 20:55

Ердоган ја повика Грција да ги отвори границите: Овие луѓе нема да останат во вашата земја, тие ќе одат во други европски земји

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, ја повика Грција да ги отвори границите и да ги пропушти мигрантите на патот кон европските земји. Овие луѓе нема да останат...

Свет 19.01.20 | 16:11

Блискиот исток главна тема: Средба Ердоган-Путин во Берлин

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, во рамките на Самитот за Либија што се одржува во Берлин, се сретна со неговиот руски колега Владимир Путин, јави агенцијата...

Балкан 07.10.19 | 12:09

Ердоган во дводневна посета на Србија

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган денеска ја почнува дводневната официјална посета на Србија. За време на посетата Ердоган ќе се сретне и ќе разговара со...

Свет 28.08.19 | 18:53

Ќе го платиш ли мојот: Путин го честеше Ердоган сладолед

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган вчера присуствуваше на отворањето на меѓународно авиациско-вселенскиот саем „МАКС“ како гостин на рускиот претседател...

Свет 27.08.19 | 17:59

Во Москва средба Путин-Ердоган

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска во Москва се сретна со рускиот претседател Владимир Путин, јави агенцијата Анадолија. По средбата на Меѓународниот...

Балкан 08.07.19 | 18:10

Oбезбедувањето на Ердоган одбило да пројде на редовна контрола на аеродромот во Сараево

На Меѓународниот аеродром во Сараево е избегнат инцидент помеѓу припадниците на Граничната полиција на Босна и Херцеговина и обезбедувањето на турскиот претседател...