Ознака: дупка
Сервиси 16.10.21 | 08:59

Дупка длабока 10 метри го затвори патот Дебар – Маврово

Од утрово од 8 часот за сообраќај е затворен на регионалниот пат Дебар – Маврово, кај Бања „Косоврасти“, поради пропадната дупка на коловозот со длабочина од 10 метри...

Балкан 24.08.21 | 09:57

Земјата се отворила додека чекал на семафор, комбе пропадна во асфалт на сред Белград

Кобме кое во моментот чекало на семафор на улицата „Крал Петар“ во центарот на Белград утрово околу 7 часот пропаднало во дупка откако асфалтот потонал. Како што пренесуваат...

Свет 06.06.21 | 10:17

Мистериозна огромна дупка се отвори на фарма во Мексико

Во поле во мексиканскиот град Санта Марија Закатепек се појавила голема дупка во земјата со дијаметар од околу 60 метри и се заканува дека ќе „проголта“ куќа која се...

Скопје 15.04.21 | 09:04

Дупката во фонтаната на плоштадот Македонија се уште зјае отворена

Среде плоштад наместо фонтана отворен кратер. И по две недели откако пропадна возилото на јавното претпријатие Комунална Хигиена во подната фонтана, штетата не е санирана....

Скопје 11.04.21 | 11:36

На плоштадот „Македонија“ две недели стои отворената дупка каде што пропадна комуналното камионче

На плоштадот „Македонија“ во центарот на Скопје се уште стои ненпоправена дупката направена од комунално камионче кое пропадна во подната фонтана. Комунално камионче...

Балкан 07.11.20 | 22:16

Автомобил падна во дупка направена при реконструкција на улица во Белград

Автомобил падна во дупка направена од работници кои го реконструирале патот во населбата Дорчол во Белград. На фотографиите објавени на социјалните мрежи може да се...

Калеидоскоп 02.09.20 | 13:59

Автомобил проголтан од кратер во асфалтот

Автомобил во рускиот град Астрахан пропаднал во земја среде возење по една од најфреквентните улици во градот. Возачот на Лада Ларгус возел кон работа кога неговиот...

Свет 19.08.20 | 23:57

Паркинг „проголта“ 21 автомобил, пет лица исчезнати во свлечиште

Пет лица се сметаат за исчезнати во провинцијата Јунан откако свлечиште уништи две куќи, јавуваат кинеските медиуми. Обилните сезонски дождови и тајфуни предизвикаа...

Балкан 09.12.19 | 21:59

Дупка на патот „проголта“ автомобил

Знаев дека нешто ќе се случи затоа што улицата по малку паѓаше секој ден, но ова навистина ме шокираше. Колапс во сообраќајот, автомобил пропадна во дупка на патот, а...

Балкан 06.10.19 | 20:11

Автомобил пропадна во дупка

На улица во Нови Сад пукната водоводна цевка создала огромна дупка на афлатот во која пропаднал пракиран автомобил. Градските служби известија дека за среќа немало...

Македонија 04.10.19 | 08:31

Неверојатно: Градоначалникот на Крива Паланка кривично ги гони селаните од Мождивњак зашто сами си ги закрпиле дупките на патот

Во селото Мождивњак, Кривопаланечко, селаните со месеци чекале градоначалникот на Крива Паланка, соселанец, да го санира патот преполн со дупки. Кога виделе дека нема...

Свет 01.07.19 | 12:34

Се отвори земјата на пат кај Наполи, камион за ѓубре падна во дупката

Ужасни слики денеска пристигнуваат од местото Касорија во близина на Наполи, каде голема дупка се отворила на патот во близина на катедралата, а во неа паднал камион...

Сервиси 24.03.19 | 10:09

Се отвори земјата во Куманово, жителите на две куќи се во опасност

Дупка со длабочина од пет до шест метри се отворила на улицата „Ѓуро Пуцар“ во Куманово поточно месноста викана Багрем бања. Како што информираат од Регионалниот центар...