Ознака: дубаи
Калеидоскоп 09.04.21 | 09:04

Голите манекенки во Дубаи добија експресна пресуда: Ова снимање долго ќе го памтат

Групата европски манекенки кои беа приведени во Дубаи поради тоа што голи позираа на тераса од облакодер во Дубаи, нема да добијат затворски казни. Таков е расплетот...

Естрада 04.04.21 | 10:09

Ги збудале сите: Карлеуша со нова провокативна сесија од Дубаи

Српската пејачка, Јелена Карлеуша со своите ќерки е во Дубаи на одмор. Јелена секојдневно од Дубаи постира на својот профил провокативни фотографии, а последната фотографија...

Македонија 24.03.21 | 13:59

Николовски: Не се вакцинирав во Дубаи, имам право да ѝ се посветам три дена на сопругата

Вицепремиерот Љупчо Николовски во Велес демантираше дека тридневниот одмор во Дубаи го искористил за да се вакцинира. Вели дека одморот му бил испланиран многу порано...

Македонија 19.03.21 | 17:17

Од Македонија до Дубаи, толку е голема грижата на Николовски за здравјето на граѓаните!

Љупчо Николовски изјави дека директорот на струшката болница Мухамед Асани е разрешен по негова иницијатива, бидејќи нема компромиси кога е во прашање здравјето на...

Македонија 16.03.21 | 22:39

Мексико, Дубаи, Занзибар: За нас нов карантин, за СДСМ пат околу светот

По вестите дека викендов следува полициски час од 17 часот, од Министерството за здравство потврдија дека е можно да следува викенд во кој ќе има порестриктивни мерки...

Македонија 16.03.21 | 19:52

Николовски тркна до Дубаи, да одмори по случајот „Путер“

Вицепремиерот Љупчо Николовски задолжен за борбата против корупцијата викендов со сопругата заминал на одмор во Дубаи, дознава „Нетпрес“. Во време кога пандемијатра...

Македонија 21.02.21 | 15:53

Османи „лабаво“ во Дубаи

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денес во Дубаи оствари средба со државната министерка за меѓународна соработка Реим бинт Ебрахим Ал Хашеми, која е одговорна...

Калеидоскоп 18.02.21 | 13:36

Украл младенче од камила за да и го подари на својата девојка

Полицијата во Дубаи уапсила човек затоа што украл скапоцено младенче од камила, со цел да ѝ го подари на девојка сѝ за роденден. Како што објави државниот весник на Обединетите...

Фудбал 27.01.21 | 12:44

Што има во нив: Марадона има два сефа и никој не ги знае шифрите

Продолжува сапуницата околу наследството на најдобриот светски фудбалер Диего Армандо Марадона.  За богатството од 75 милиони долари се боратт 11 негови деца, пет признати...

Свет 17.08.20 | 12:17

Кучиња откриваат ковид-19 кај патниците на аеродромот во Дубаи

Меѓународниот аеродром во Дубаи е првиот кајшто се користат кучиња коишто откриваат присуство на коронавирус кај патниците. Животните си ја вршат работата без контакт...

Калеидоскоп 10.08.20 | 09:28

Патниците од Бејрут пречекани со бели рози на аеродромот во Дубаи

Сите 163 патници од летот на „Емирати“, кои во неделата во Дубаи долетаа од Бејрут, добија бели рози како знак на поддршка по екплозиите во главното пристаниште. Дел...

Патувања 21.06.20 | 21:30

Дубаи дозволи влез на стрaнски државјани од 7 јули

Дубаи од 7 јули ќе дозволи влез на странците, додека странците со резиденцијални визи ќе можат да влезат од утре, соопштија денеска локалните власти. Се наведува дека...

Останати спортови 25.02.20 | 22:43

Новак доби предизвик – танц со танчерка, со сабја на глава

Новак Ѓоковиќ учествува на турнирот во Дубаи, а слободното време го користи за забава. Српскиот ас и лидер на АТП-листата беше присутен на вечера, а веднаш до него дојде...

Македонија 25.02.20 | 15:34

Патникот од Дубаи нема коронавирус, има грип

Патникот што допатувал од Дубаи и кој имаше симптоми слични на грип, а беше хоспитализиран на Инфективната клиника нема коронавирус. Тестирањето на пациентот покажало...

Македонија 25.02.20 | 11:11

Пациент што пристигнал од Дубаи се испитува на Инфективна дали има коронавирус

Пациент што пристигнал од Дубаи, со симптоми на коронавирус се наоѓа на Инфективното одделение на Клиничкиот центар во Скопје. Резултатите од испитувањето на неговата...

Македонија 26.01.20 | 11:55

Патниците кои ќе пристигнат од Дубаи и од Истанбул од утре ќе се скенираат со термална камера

Патниците кои ќе пристигнат од Дубаи и од Истанбул од утре ќе се скенираат со термална камера за да се провери дали евентаулно имаат симптоми на коронавирусот кој почна...

Свет 12.01.20 | 19:02

Удри гром во највисоката зграда во светот Бурџ Калифа

Највисоката зграда во светот Бурџ Калифа, која се наоѓа во Дубаи, денеска беше погодена од гром. Во текот на викендот Обединетите Арапски Емирати се зафатени од поројни...

Свет 11.01.20 | 17:08

Дубаи како Венеција, поради поплави откажани летовите од еден од најпрометните аеродроми во светот

Поројните врнежи од дожд предизвикаа поплави во Дубаи, а аеродромот „Дубаи интернешнл“, кој е еден од најпрометните во светот, ги откажа летовите. Како што изјавија...

Свет 15.07.19 | 13:49

Дубаи воведе месечни дозволи за алкохол

Дубаи воведе туристички дозволи за консумирање алкохол што важат само за туристите кои не се муслимани и се постари од 21 година. Ова е потег кој гарантира дека туристите...

Калеидоскоп 01.07.19 | 20:06

Сопругата на најмоќниот човек во Дубаи не е видена од февруари, се дозна што се случило со неа

Сопругата на владетелот на Дубаи, шеикот Мухамед бин Рашид ел Мактума го напуштила и заминала од Обединетите Арапски Емирати, а со себе ги земала и децата и му земала...