Ознака: дрво
Калеидоскоп 26.10.20 | 13:44

Спасовски засади дрвце во околината на Велес

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска во околината на Велес во близина на езорото Младост засади дрвце, како дел од акцијата „Засади 75 дрвја за 75-годишнината“...

Црна хроника 20.09.20 | 12:22

Жена починала на лице место: Ја удрило дрво кое го исекол нејзиниот сопруг

Несреќата се случила вчера утринава во атар на с.Мокриево, струмичко. Во нива на место викано „Длабока“, додека Д.Н. сечел дрва, едно од дрва паднало и ја повредило неговата...

Скопје 06.08.20 | 12:23

Дрво смачкало автомобил во Автокоманда

Екипите на јавните градски претпријатија од вчера и во текот на денешниот ден се на терен и интервенираат по невремето кое го зафати Скопје. Од ЈП „Паркови и зеленило“...

Црна хроника 20.02.20 | 16:57

Почина жена откако врз неа падна дрво

Жена им подлегна на повредите откако дрво падна врз неа. Како што соопшти МВР, вчера околу 11.20 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека во атар на с.Октиси,...

Скопје 08.01.20 | 15:17

Кому ли му сметаше? Скршена една од јапонските цреши

Едно од новонасадените дрвја од видот јапонски цреши на улицата „Максим Горки“ во Центар денеска лежи на улица. Некој го скршил стеблото. (фото: „Не биди ѓубре“) Новите...

Македонија 16.11.19 | 18:03

Мицкоски за кавалот: Колку повеќе губи, толку повеќе се губи и не знае што зборува

Просто неверојатно, колку повеќе губи, толку повеќе се губи и не знае што зборува. Му се ближи крајот во политиката, вака одговори со статус на социјалните мрежи лидерот...

Црна хроника 21.10.19 | 15:29

Маж паднал од дрво и починал во болница

Во СВР Битола, од Клинички центар Битола било пријавено дека 62-годишниот Б.П. од селото Буково починал во болницата. Тој, според пријавата се здобил со тешки телесни повреди...

Скопје 14.08.19 | 19:39

Ветрот корнеше дрвја во Скопје

Невремето кое го зафати Скопје започна со силен ветер кој во Буњаковец откорна дрво. Времето утре ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно...

Скопје 14.05.19 | 20:08

Силниот ветер сруши дрво во центарот на Скопје (ФОТО)

Силниот ветер предизвикан од невремето, скрши крошна од липа засадена во паркот Жена-борец, во центарот на Скопје, објави Нова Македонија. Крошната паднала врз двете...

Црна хроника 06.05.19 | 10:53

„Сеат“ излета од патот и се заби во дрво, повредени три лица

Три лица се повредени, од кои една патничка потешко во несреќата што се случи вчера, околу 17.30 часот на магистралниот пат Куманово-Граничен премин Пелинце, на место викано...

Црна хроника 30.04.19 | 10:34

Со автомобил се забил во дрво, тешко повредени две деца

Ноќва околу 00.40 часот на улица „Кеј 9-ти Септември“ во Прилеп, Н.Б.(35) од Прилеп, управувајќи патничко возило „сеат ибица“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола...

Скопје 22.04.19 | 19:28

Едно дрво во Скопје во четири слики


Калеидоскоп 08.01.19 | 12:04

Природен феномен во село Годивље кај Кривогаштани: Од дрво се шири пареа

Интересен феномен од селото Годивље во општина Кривогаштани се прошири на социјалните мрежи. Според коментарите дрвото се наоѓа на 500 метри над селото и е вистински...