Ознака: драма
Калеидоскоп 04.06.22 | 21:54

Грчка драма: Ги ограбиле пред свадба, месеци подоцна младоженецот признал дека го измислил граежот

Невидена драма се одвивала во грчкиoт град Агринио, а приказната вредна за холивудски филм сега ќе добие и судски епилог. Сè започнало во мај 2019 година кога во станот...

Калеидоскоп 07.05.22 | 21:17

Среќен крај на драмата во Србија: Пронајдено е двегодишното дете кое се изгуби во шума

Двегодишно дете, кое вчера се изгубило во шума кај село во источна Србија, било пронајдено живо и здраво, без никакви повреди, јавуваат српските медиуми. Момчето си играло...

Црна хроника 20.03.22 | 19:25

Драма во Охрид: Спречувал пожарникари да му гаснат дома, куќата полна со оружје

Храброста и пожртвуваноста на охридските пожарникари е очигледна, велат од ТППЕ Охрид – Пожарна, од каде информираат за интервенција на опожарена куќа доцна синоќа. Ноќва...

Фудбал 02.12.21 | 23:22

Драма на „Олд Трафорд“, Роналдо херој за Јунајтед против Арсенал

Манчестер јунајтед со 3-2 славеше против Арсенал во рамки на дербито на 14.коло во Премиерлигата. Два гола постигна Кристијано Роналдо, кој уште еднаш ја покажа својата...

Црна хроника 10.10.21 | 21:03

Пијана љубовна драма во Тетово, приведени тетовец и Србинка

Вчера во 16.00 часот полициски службеници ги привеле Е.М.(42) од Тетово и М.Н.(26) од Р.Србија, со престој во тетовско. Имено, околу 15.30 на магистралниот пат А2-Прогрес 98, во близина...

Балкан 22.09.21 | 12:49

Сo пиштол се заканувал дека ќе ги убие сите: Ова е 30 годишниот Фахрудин К. кој држеше заложници во српски автобус во Германија

Српскиот државјанин Фахрудин К. (30), кој беше уапсен доцна синоќа во Германија под сомнение дека држел заложници во автобусот на „Ласта“, бил сослушан во текот на ноќта,...

Свет 22.09.21 | 11:16

Полициските специјалци ставија крај на заложничката драма во српскиот автобус во Германија

Полициските специјалци ставија крај на заложничката драма која се одвиваше синоќа во српскиот автобус „Ласта“ на автопатот А9 јужно од Нирнберг, Германија. Осомничениот...

Црна хроника 05.05.21 | 17:25

Познат идентитетот на учесниците во вооружената драма во струмичко, биле употребени и димни бомби

На 04.05.2021 околу 16:00 часот, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Д.Г.(57) од с.Вељуса, струмичко, затоа што со остар предмет го нападнал Н.К.(70) од истото...

Балкан 14.04.21 | 14:06

Маж со автомобил влетал во трговски центар и почнал да крши по кавга со аптекар

Вистинска филмска сцена се одвивала денеска околу пладне во Загреб, откако маж почнал караница и тепачка, по што со автомобил влетал во трговскиот центар. Луѓето исплашени...

Кошарка 05.12.20 | 19:57

ТФТ победник во кошаркарската драма на „Кале“

Во единствениот меч во саботната програма во најсилната македонска кошаркарска лига, тимовите на Вардар и ТФТ изрежираа вистинска драма и кошаркарски класик на „Кале“,...

Црна хроника 24.11.19 | 21:52

Драма вечерва во Кавадарци: Со пожарникари се спасувала жена

Вистинска драма се случувала вечерва во Кавадарци, при која пожарникари спасиле жена на возраст од околу 80 години, потврдија за МИА од кавадаречката Противпожарна единица. Дојде...

Балкан 18.11.19 | 14:06

Драма во Белград: Маж се заклучил во станот, се заканува дека ќе пука

На улица „Војвода Влаховиќ“ во Србија е вистинска драма. Имено маж се заклучил во стан и се заканува дека ќе пука, а со него разговара преговарачки тим на МВР на Сбија. Од...

Култура 03.11.19 | 11:27

Премиера на драмата „Официјални тајни“ со Кира Најтли утре во МКЦ

Драмата „Официјални тајни“ (Оfficial Secrets), заснована на вистинската приказна за британската укажувачка Кетрин Ган утре во 18 часот премиерно ќе биде прикажана во „Кино...

Фудбал 06.09.19 | 18:09

Драма на небото: Фудбалерите на БиХ избегнаа катастрофа

Фудбалерите на босанската репрезентација доживеаја вистинска драма на летот за Ерменија, каде денеска треба да гостуваат. Два часа по полетувањето од Сараево, околу...

Црна хроника 20.08.19 | 12:38

Дефект, па влошена состојба: Браќа од Скопје доживеаја драма на Шар Планина

Двајца браќа од Скопје кои со мотоцикли вчера тргнале да се искачуваат на Титов врв, но заталкале на Шар Планина, ноќеска се спасени од полициски службаници од станицата...

Естрада 24.04.19 | 10:31

Драма во автомобилот: Бруклин Бекам и девојката видно вознемирени не ги кријат солзите

Папараците успеаја да го уловат моментот кога Бруклин Бекам жестоко се караше со неговата девојка Хана Крос, пред еден ресторан во Лос Анџелес. Сè уште нема потврда...

Црна хроника 27.03.19 | 15:27

Драма во авион на Визер кој доаѓал од Брисел кон Скопје, интервенирала и полицијата

По слетувањето на авионот од „ВизЕр“ кој сообраќал на линијата Брисел-Скопје на скопскиот аеродром, патник бил уапсен од страна на полицијата поради тоа што ги прекршил...

Црна хроника 23.03.19 | 16:41

Семејна драма во Прилеп, зетот ја турнал бабата по скали

Во 18,30 часот било пријавено дека во Прилеп на улицата „Адем Адемоски“ се одвивала вистинска драма кога 77-годишната В.П. се обидела да влезе во куќата на нејзината ќерка...