Ознака: ДПИ
Економија 06.06.20 | 20:01

ДПИ поднесе кривични пријави за пет кафеани во Струга, Кочани и Маврово

Засилени контроли од страна на инспекторатите за време на продолжениот викенд. Денеска до 16 часот, Државниот пазарен инспекторат поднел вкупно пет кривични пријави,...

Македонија 04.06.20 | 11:34

Двајца вработени во Државниот просветен инспекторат се позитивни на Ковид-19

Регистрирани се двајца вработени во администрацијата позитивни на Ковид 19. Директорот на инспекторатот ја потврди информацијата за „Алфа“ и вели дека сега се чека...

Црна хроника 17.11.19 | 12:51

Рација во ноќни клубови: Малолетници, вооружени и насилници завршиле ноќеска во станица

Десет лица се приведени вчера и денеска во периодот меѓу 23:00 до 04:00 часот во рамки на операцијата на СВР Скопје, Управата за јавни приходи, Државниот пазарен инспекторат...

Македонија 06.06.19 | 19:36

Државниот просветен инспекторат влезе во Универзитетот во Тетово и одзеде многубројна документација

Државниот просветен инспекторат (ДПИ) соопшти дека денеска е извршен вонреден инспекциски надзор на Универзитетот во Тетово, во врска со спроведените постапки за избор...