Ознака: долг
Црна хроника 16.09.19 | 22:45

Гостиварец нападнат и киднапиран заради долг, двајца го држеле во работилница

Вчера попладне во СВР Тетово, Х.А. (39) од село Градец, гостиварско, пријавил дека на автобуската станица во Тетово физички бил нападнат од Б.Н. (32) од с. Добридол, гостиварско,...

Балкан 16.09.19 | 21:29

Грција бара предвремена отплата на дел од долгот кон ММФ

Грчкиот министер за финансии Христос Стајкурас изјави денеска дека побарал од европските доверители да одобрат предвремена отплата на дел од долгот кон Меѓународниот...

Црна хроника 16.09.19 | 17:21

За долг се истепале двајца мажи во Волково

Вчера околу 18.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„31“ во с.Волково бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу В.Ш.(20) и Љ.П.(41), двајцата од с.Волково. Причина...

Економија 02.07.19 | 09:15

Секое четиричлено семејство ќе биде задолжено за нови 20 евра

Зоран Заев расипнички ја управува државата. Министерството и владата со која управува Заев ќе ја задолжат Република Македонија за 10 милиони евра, предупредуваат ВМРО-ДПМНЕ,...

Балкан 26.04.19 | 17:34

Македонец киднапиран поради долг: Полицијата го уапсила сторителот

Полицијата во албанскиот град Подградец уапси 47-годишен маж откако киднапирал македонски државјанин поради долг. Според полициското соопштение, припадниците на Одделот...

Музика 01.04.19 | 23:16

Северина во долгови до гуша, го продава милионскиот стан

Поп пејачката Северина Којиќ, како што пренесуваат некои српски медиуми, е во незавидна финансиска ситуација. Наводно на поп ѕвездата и се заканува банкрот поради што...

Свет 20.02.19 | 13:52

Орбан ги ослободи мајките од плаќање даноци и кредити за да раѓаат повеќе деца

Унгарскиот премиер Виктор Орбан  смисли план што би требало да ги поттикне жителките на оваа европска земја да раѓаат деца. Неговиот план вклучува доживотно даночно...

Свет 13.02.19 | 09:54

Рекордни 22 трилиони долари тежи државниот долг на САД

Државниот долг на САД достига рекордно ниво од над 22 трилиони долари, соопшти американското Министерство за финансии. Според Министерството, првапат во историјата,...

Калеидоскоп 11.01.19 | 11:37

„Драгица веќе не живее тука, се пресели кај швалерот“

Несекојдневна „потерница“ за жена по име Драгица деновиве ги забавува корисниците на социјалните мрежи во регионот. Постот веќе некое време кружи на социјалните мрежи,...

Црна хроника 29.12.18 | 18:41

Убиството во Скопје било поради долг од 300 евра

Канал 5 според неофицијални извори, јави дека убиството во населбата Даме Груев се случило поради долг од 300 евра. Убиецот и убиениот се познавале, а се сретнале за да...