Ознака: документ
Македонија 18.05.20 | 17:08

ЕУ: Македонија да ги зголеми напорите во борбата против корупцијата, да го засили владеењето на правото и транспарентноста

Утре се одржува редовниот економски дијалог помеѓу ЕУ и земјите од западниот Балкан, оваа година со посебен фокус на социо-економските последици од кризата предизвикана...

Македонија 02.05.20 | 12:54

Николоски: Дали Заев се согласува дека не зборуваме македонски јазик?

Во изминативе две недели стана сосема јасно дека Европската интеграција на Македонија се соочува со голема препрека, посочи денеска потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 23.04.20 | 21:33

Дурловски до Димитров: Партијата на која не сакате да и го изговорите името го изгради целото ваше професионално портфолио

Игор Дурловски на социјалните мрежи му се обрати на Димитров и напиша: Господине Димитров, партијата на која не сакате да и го изговорите името го изгради целото ваше...

Македонија 06.02.20 | 13:51

Дуковски ја покажа дијагнозата на Боки 13: Ова е тортура и ние тоа нема да го дозволиме

Адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски предновинарите ја покажа дијагнозата на неговиот клиент, која е издадена пред два дена од ГОБ- 8ми септември и која потврдува...

Економија 03.11.19 | 18:40

Фирмата Нина Ангеловска противзаконски организира игри на среќа

Документот од свиркачи од Министерството за финансии соддржи податоци дека министерката Нина Ангеловска самата направила проневера преку нејзината компанија „Групер“...

Македонија 12.12.18 | 10:30

Судот води предмет за тортура врз Бошкоски, а тој, неговиот адвокат и народниот правобранител немале забелешки на полициското постапување (фотo)

Деновиве повторно актуелен е случајот на СЈО наречен „Тортура“, каде еден од обвинетите е Сашо Мијалков, поранешен директор на УБК, за наводна тортура која била извршена...