Ознака: дојави
Балкан 17.05.22 | 10:02

Дел од школите во Србија ќе преминат на онлајн настава, ама ме поради корона, туку поради дојавите за бомби

За да се заврши успешно школската година и да нема прекин на наставата, дел од училиштата во Србија ќе преминат на онлајн настава. Овој пат не поради ковид туку поради...

Балкан 16.05.22 | 20:14

Вулин: Нови дојави за поставени бомби во Белград, против Србија се води специјална војна

По заканувачките денешни дојави за поставени бомби во основните и средни училишта во Белград, попладнево пристигнаа нови закани, дека се поставени експлозивни направи...

Балкан 13.05.22 | 21:12

Во Белград повторно лажни дојави за бомби во студентски домови и трговски центри

Три трговски центри, четири студентски домови, Музејот на Југославија и некои други објекти во центарот на Белград денеска добиле дојава за бомби, јави допсиникот на...

Свет 18.12.19 | 11:13

Русија: Половина милиони евакуирани во изминатите три недели поради лажни терористички закани

Речиси половина милион луѓе беa евакуирани во изминатите три недели од згради низ Москва поради лажни терористички закани, јавија руски медиуми. Повеќе од 3.500 згради,...