Ознака: дискотека
Црна хроника 09.09.19 | 17:02

Пијана девојка од Стајковци нападнала обезбедувач и полицаец во дискотека

Дваесет и четиригодишна девојка, која била под дејство на алкохол, нападнала член на обезбедувањето и полицаец во дискотека во Скопје. Според информациите од полицијата,...

Црна хроника 08.09.19 | 19:14

Се степале во дискотека во Кавадарци

На 08.09.2019 во 03,20 часот во Полициска станица Кавадарци биле приведени П.Т.(29) од Росоман, Р.К.(43) од с.Уланци, Градско и П.С.(31) од Росоман по претходна пријава за нарушување...

Црна хроника 17.08.19 | 18:58

Групна тепачка после излегување: Скопјани нападнати во дискотека во Градски парк

Утрово околу 4:30 часот бил нарушен јавниот ред и мир во една од дикостеките сместени во Градскиот парк во Скопје. Како што сооптши МВР, во Полициската станица Карпош...

Останати спортови 27.07.19 | 16:22

Кат од дискотека се урнал, мртви и повредени репрезентативци од целиот свет

Забава во ноќен клуб во Гвангжу, во кој се славеше освоеното злато на американскиот женски ватерполо тим на Светското првенство во водени спортови, се претвори во трагедија....

Црна хроника 19.05.19 | 18:00

19-годишник од Крива Паланка нападнат пред дискотека во Градски парк

Во 4.50 часот во СВР Скопје, 19-годишниот П.С. од Крива Паланка пријавил дека пред дискотека во градскиот парк бил физички нападнат од И.Ц.(30) од селото Тромеѓа, кумановско-...

Црна хроника 05.01.19 | 19:00

Го фатиле на излегување од диско – Кумановец ноќеска нападнат од две лица

Ноќеска околу 05 часот, во Полициската станица Куманово, С.Б. (30) пријавил дека околу 04.30 часот, при излегување од ноќен клуб на ул. Иво Лола Рибар, бил физички нападнат од...