Ознака: директорка
Скопје 09.10.19 | 16:45

Масларевска: Нема потреба од паника, децата се добро, кавгата била за топка

Денеска во Сарај учениците од ОУ „Коле Неделковски“ имаа есенска еднодневна екскурзија, каде се случил немил настан, односно настанала тепачка, оваа информација одекна...

Црна хроника 03.10.19 | 17:55

Директорката на „Мајски цвет“ сама си го продолжила мандатот, четири години земала повеќе пари

СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал, до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против С.П.Р.(65) од Скопје, поради...

Црна хроника 10.07.19 | 16:34

Директорката на студентскиот во Пробиштип го оштетила Домот за 10 илјади евра

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Пробиштип поднесе кривична пријава против Љ.Д.(61) од Пробиштип поради постоење основи на сомнение за несовесно работење...

Црна хроника 28.06.19 | 12:20

Кривична пријава за поранешна директорка

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против В.К.(47) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено продолжено...

Црна хроника 02.06.19 | 12:18

Си доделувала плата и по заминување од директорската фотелја

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.С.(67) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“. Во...

Црна хроника 22.05.19 | 13:25

Дирекорката на Хематологија заработи прекршочна пријава

Државната комисија за спречување на корупција на денешната седница донесе одлука да поднесе прекршочна пријава против актуелната в.д. директорка на Клиниката за хематологија,...

Македонија 20.01.19 | 14:36

Не доаѓајте пијани на работа, наредба од директорката на Комуналец

Директорката на ЈП Комуналец Неготино, Марина Бојаџиева, со писмена наредба им истакна на вработените да не доаѓаат на работа во алкохолизирана состојба, и да не пијат...