Ознака: директорка
Култура 12.07.22 | 14:46

Ајлин Емин Скоро е нова директорка на Турскиот театар од Скопје

Со одлука на Министерството за култура, Ајлин Емин Скоро е назначена за нова директорка на Турскиот театар од Скопје. Скоро од почетокот на јули дојде на местото на актерката...

Твитови 31.03.22 | 14:53

Забрането паркирање…освен ако не сте директор на болницата


Скопје 01.03.22 | 11:23

Костовски: Од денес нов директор на ООУ „Панајот Гиновски” во Бутел 2 е Благородна Сотиров

Од денес нов директор на ООУ “Панајот Гиновски” во Бутел 2 е Благородна Сотиров, информираше Дарко Костовски, градоначалник на Бутел. Благородна долг период е предметен...

Филм 25.02.22 | 18:07

Директорката на московскиот државен театар даде отказ поради Украина

Елена Ковалскаја, актуелната директорка на Московскиот државен театар, реши да поднесе оставка поради ситуацијата во Украина. Таа во својата објава на Фејсбук индиректно...

Македонија 18.02.22 | 17:23

Билјана Јовановска разрешена од директорската функција во Пензискиот фонд

Управниот одбор во текот на денешниот ден ја разреши директорката на Фондот за пензиско и инвалидско осигурување на  Македонија, Билјана Јовановска. Од Фондот за пензиско...

Скопје 15.02.22 | 11:32

Мевлиде Елези Круези е нова директорка во ОУ Петар Здравковски Пенко во Скопје Север

Основното училиште во општина Бутел, „ООУ Петар Здравковски Пенко“ доби нова директорка. Градоначланикот на општината, Дарко Косотовски информира дека за нова директорка...

Економија 04.01.22 | 09:27

Министерот Бесими на средба со директорката на УЈП

Министерот за финансии Фатмир Бесими денеска ќе ја посети Управата за јавни приходи каде ќе одржи работен состанок со директорката Сања Лукаревска и со раководството...

Македонија 14.12.21 | 10:52

Директорка од СДСМ прашува фејсбук-астролог дали ќе добие втор мандат

Директорката на ООУ „Аврам Писевски“ во Бардовци, поставена од СДСМ, Матилда Бајкова, на страница за астрологија на „Фејсбук“ прашува дали ќе добие втор мандат. При...

Свет 25.09.21 | 15:53

Директорката на Хуавеи постигна договор со обвинителството на САД

Двајца канадски државјани кои Кина ги држеше притворени повеќе од 1.000 дена го напуштија кинескиот воздушен простор и во сабота ќе се вратат во Канада, објави канадскиот...

Македонија 13.10.20 | 15:24

Ученик од вторo одделение и директорка на штипска градинка во изолација

Ученик во основното училиште „Славејко Арсов“ во Штип од утринава е ставено во изолација, откако тестотот на еден од неговите родители покажал се покажал позитивен. Ученикот...

Балкан 09.08.20 | 18:43

Три дена по породувањето од ковид-19 почина директорката на Институтот за мајки и деца во Сараево

Директотка на Институтот за мајки и деца во Сараево, Белма Шољанин, починала денеска од последици предизвикани од коронавирусот. Како што пренесуваат босанските медиуми,...

Здравје 03.07.20 | 10:00

Директорката на кумановската болница e позитивна на ковид-19

Снежана Захариева, директорката на кумановската болница, има позитивен тест на коронавирус. Таа ова го објави на својот профил на „Фејсбук“. Кажува дека тестирањето...

Македонија 25.06.20 | 14:57

Скандал во Центарот за јавно здравје Велес: Не ме почитуваш гуско една, тужи ме колку сакаш, кој ќе ти биде сведок?

Нов скандал во Центарот за јавно здравје на Велес, објави „Свест.мк“. В.Д. директорката на Центарот за јавно здравје Велес Анастасија Иванова, малтретира вработена...

Македонија 17.04.20 | 18:17

Директорката на кумановската болница нема коронавирус, но е во самоизолација

Директорката на кумановската болница Снежана Захариева е во самоизолација, меѓутоа нејзиниот резултат од претходно извршено тестирање за Ковид-19 од пред само два дена...

Фудбал 01.04.20 | 22:10

Толку млада и одеднаш ја нема: Од корона вирусот почина спортска директорка

Новиот тип на корона вирусот, кој предизвикува тешко заболување на белите дробови, Ковид 19, доведе до смрт на млада спортска директорка во турскиот фудбал. Како што соопшти...

Здравје 12.03.20 | 16:15

Сузана Николовска е новата директорка на Клиниката за кожни болести

Сузана Николовска е новата директорка на скопската Клиника за Кожни болести. Николовска е именувана на местото на сменетата директорка Нина Цаца Биљановска откако...

Македонија 10.03.20 | 15:31

Денеска ќе биде разрешена директорката на Клиниката за кожни болести

Денеска ќе биде разрешена директорката на Клиниката за кожни болести Нина Цаца Биљановска, потврди министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција....

Здравје 09.03.20 | 16:19

Директорката ќе биде суспендирана

Министерот Венко Филипче изјави дека е разочаран од постапката на директорката за кожни болеси која дојде од Италија заболена со коронавирус. Бидејки пет дена работела...

Македонија 09.03.20 | 13:53

Директорката на Клиника за кожни болести има основа да одговара и кривично

Директорката на Клиниката за кожни болести, д-р Нина Цаца Биљановска, назначена од СДСМ на оваа позиција има основа да одговара и кривично за загрозување на здравје...

Скопје 20.12.19 | 15:23

Петров се закани, Шилегов изврши: Разрешена директорката на „Никола Карев“

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов донесе решение за разрешување на директорката на гимназијата „Никола Карев“ во Скопје, по објавената снимка на која Горица...