Ознака: диплома
Ракомет 01.10.21 | 10:56

Лазаров го положи последниот тест и доби „мастер-коуч“ диплома од ЕХФ!

Македонската ракометна легенда, Кирил Лазаров од оваа година доби двојна улога во репрезентацијата, па покрај капитенската „лента“ тој е и селектор. Сепак, досега...

Балкан 14.07.21 | 15:28

Главниот разузнувач во БиХ уапсен поради фалсификувана диплома

Директорот на разузнувачко-безбедносната агенција на БиХ (ОСА), Осман Мехмедагиќ е уапсен во Сараево во склоп на истрага што против него ја води државното обвинителство. Мехмедагиќ...

Црна хроника 18.09.19 | 16:06

Со фалсификувана диплома шест години изигрувал професор по математика

СВР Куманово до Основното јавно обвинителство Куманово поднесе кривична пријава против С.З.(51) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...

Калеидоскоп 30.04.19 | 11:05

Татко и ќерка дипломираа во ист ден на ист факултет

Пензионираниот земјоделски инженер Мехмет Фати (66) и неговата ќерка Фејза Јилдиз од Турција, дипломираа на ист факултет во ист ден. Како што вели Јилдиз, тие заедно и...

Балкан 04.04.19 | 19:29

Балканските држави ќе си ги признаат дипломите за одредени професии

По договорот за роамингот следуваат натамошни предизвици, односно договор за признавање на дипломите за одредени професии на Западен Балкан, изјави денеска во Белград...