Ознака: Дино Имери
Култура 02.04.21 | 11:56

Концертна промоција на албумот „Рефлексии“ од Дино Имери во МКЦ

Вечерва, со почеток од 20 часот во МКЦ ќе се одржи концертна промоција на албумот „Рефлексии“ од Дино Имери. Настанот ќе биде организиран согласно протоколите за организирање...

Култура 10.11.20 | 13:57

Концерт на Дино Имери со Филхармонија

Оркестарот на Филхармонијата в четврток ќе одржи концерт со наслов „И тело и душа“, на кој како солист ќе настапи македонскиот пијанист Дино Имери. Со оркестарот ќе...

Култура 07.05.20 | 13:38

Kонцерт во изолација: Настап на Дино Имери на 9 мај

Музеите работат, иако се затворени… Не ја пропуштајте ексклузивната можност онлајн да го проследите концертот на реномираниот македонски пијанист Дино Имери во...

Култура 06.12.19 | 12:28

Пијанистот Дино Имери најавува „Зимска бајка“ во пресрет на празниците

На 10 декември во камерната сала на Филхармонија, нашиот пијанист Дино Имери ќе одржи концерт со наслов „Зимска Бајка“. Концертот е всушност збогатување на празничната...

Култура 17.04.19 | 12:21

Пијанистот Дино Имери со македонска програма брилираше во Софија

Пијанистот Дино Имери, на покана и во организација на Софиската Филхармонија, оддржа солистички рецитал во рамки на циклусот „Музиката на Европа“ на кој промовираше...

Култура 09.02.19 | 13:20

Дино Имери: Со ваков однос на Министерството за култура, чудо е што воопшто квалитетните домашни уметници и понатаму творат

Истакнатиот македонски пијанист Дино Имери на својата фејсбук страна се осврна на резуптатите од Годишната програма на Министерството за култура. Го пренесуваме неговиот...

Култура 11.12.18 | 10:34

Јубилеен концерт на Дино Имери

Во големата сала на Македонската филхармонија, вечерва со почеток во 20 часот нашиот пијанист Дино Имери ќе одбележи значаен јубилеј – 10 години уметничка кариера. Специјални...