Ознака: Димитриевски
Македонија 29.04.22 | 11:49

Димитриевски најави изградба на спомен обележје за бранителите од конфликтот во 2001 година и припадниците на МВР од настаните во Диво Насеље во Куманово

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски денеска најави изградба на спомен обележје за бранителите од конфликтот во 2001 година и припадниците на МВР...

Македонија 08.04.22 | 18:31

Димитриевски: Ново спортско игралиште во с.Пчиња со тартан подлога, ограда, голови и кошеви

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски информира дека изградено е ново спортско игралиште во село Пчиња со тартан подлога, ограда, голови и кошеви. Игралиштето...

Македонија 16.12.21 | 10:19

Димитриевски: Оливер Спасовски е најголем виновник за состојбата во СДСМ

Во гостување на Телма, градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски вели дека нема никаков контакт со министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Сум немал...

Економија 13.12.21 | 16:49

Димитриевски: Во преговори сме за проширување на производствениот погон Дрекслер Маер со вработувања над 2000 луѓе

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски и германската амбасадорка Анке Гизеле Холштајн, денеска, по работната средба го посетија производниот капацитет...

Македонија 22.10.21 | 21:00

Димитриевски: Кумановци го препознаа концептот, верувам на 31-ви повторно ќе ни ја дадат поддршката

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во Топ Тема на телевизија Телма информираше дека Куманово од една од најзаглавените...

Македонија 14.10.21 | 12:44

Максим Димитриевски: Оливер Илиевски како директор поднел барање до регулаторна комисија да се зголеми цената на водата за кумановци, а во јавноста дезинформира дека поднел барање за намалување

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски во гостувањето во Студио 10 на телевизија 24 информираше дека неговиот против кандидат...

Македонија 11.09.21 | 21:01

Димитриевски и Ѓорѓиевска ги поднесоа кандидатурите за градоначалник и листата на советници за Куманово

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово и актуелен градоначалник Максим Димитриевски, вечерва со носителката на листата кандидати за советници...