Ознака: дилер
Црна хроника 11.03.20 | 11:45

Месец дена притвор за млад скопски дилер

Основното јавно обвинителство – Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 24-годишен скопјанец, поради основано сомнение дека го извршил кривичното...

Црна хроника 03.01.20 | 11:11

Падна дилерка на хероин и марихуана

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт против едно лице, жителка на Кавадарци со престојувалиште во Скопје, која е обвинета дека сторила кривично...

Црна хроника 07.12.19 | 11:11

Maлолетник од Гевгелија продавал марихуана

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против 16-годишен малолетник од Гевгелија, поради постоење основи на сомнение...

Црна хроника 20.11.19 | 12:43

Притвор за 25-годишен скопки дилер

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило...

Црна хроника 18.11.19 | 14:19

Кавадарчанка дилала хероин во изнајмениот стан во Мичурин

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомневање дека сторило...

Црна хроника 28.10.19 | 14:11

Падна дилер на хероин од Струмица, со дрога го снабдувал целиот регион

Во рамки на засилените активности на МВР за сузбивање на уличната продажба на наркотични дроги, разбиена е криминална група од Струмица, која се занимавала со продажба...

Црна хроника 19.09.19 | 11:01

Падна дилер од Ѓорче Петров

Полициски службеници на СВР Скопје вчера го привеле Б.Б.(20) од Скопје, затоа што при претрес во неговиот дом во населбата Ѓорче Петров, извршен со судска наредба, биле...

Црна хроника 03.09.19 | 16:42

Приведен тетовски дилер осуден на две години затвор

Вчера попладне на ул.„102“ во Тетово, врз основа на судска наредба, полициски службеници на СВР Тетово го привеле Л.М. (29) од Тетово, осуден на двегодишна затворска казна...

Црна хроника 01.09.19 | 16:18

Нарко – дилер уапсен во Прилеп

Tрговец со наркотици, со иницијали Ш.Б. за кој се смета дека е еден од попознатите нарко-дилери во полошкиот регион, е уапсен во Прилеп. Како што дознава Алсат, при претрес...

Црна хроника 07.08.19 | 14:41

Уапсен дилер, фатен со дрогата за Битола

Полицијата вчера го приведе Д.Д. од Велес и се очекува од СВР Битола до Основно јавно обвинителство Битола да биде поднесена кривична пријава поради постоење основи...

Црна хроника 18.07.19 | 15:41

Кривична за гостиварец, му продал кокаин на момче од Мало Турчане

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против И.М. (35) од село Речане, гостиварско, поради постоење основи на сомнение...

Црна хроника 18.07.19 | 13:48

Притвор за пробиштипјанец: Го фатиле во кола со амфетамин, пробал да го истури

Jавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за сторено кривичното дело – Неовластено производство и пуштање во...

Црна хроника 18.07.19 | 12:31

Минатата година дал дрога за препродажба, вчера повторно го фатиле со марихуана

СВР Битола поднесе кривична пријава против Н.И. (30) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет...

Црна хроника 17.07.19 | 14:15

Притвор за скопски дилер, 130 грама марихуана ги сокрил дома во повеќе предмети

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против 39-годишен скопјанец за сторено кривично дело – Неовластено производство...

Црна хроника 16.07.19 | 15:52

Кривична за дилер од Радовиш, го фатиле само што продал марихуана

Полициската станица Радовиш поднесе кривична пријава против Е.С. (30) од село Бучим, радовишко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено...

Црна хроника 25.06.19 | 11:35

Приведен скопски дилер, дома му нашле амфетамин, таблети, марихуана и дигитални ваги

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривичнa пријавa против Д.М. (35) од Скопје поради...

Македонија 11.06.19 | 14:29

Мицевски: Барајте го дилерот на Богоевски, не таксистот

Нормално е пратеник да поднесе одговорност, ако е фатен во незаконски дејанија – рече Никола Мицевски, координатор на пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ денеска на собраниската...

Црна хроника 30.05.19 | 11:16

Уапсен дилер од Радовиш

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Н.К.(25) од Радовиш поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет...

Црна хроника 04.04.19 | 14:44

Приведен скопски дилер, полицијата дома му нашла хероин

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против С.И. (42) од Скопје поради постоење на основи на...

Црна хроника 21.03.19 | 11:46

„Падна“ дилер од Синѓелиќ: Набавил хероин и кокаин, па ги препакувал во помали пакувања

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари дека сторило кривично дело – Неовластено производство...