Ознака: диета
Здравје 11.05.19 | 19:57

Моќен сок за имунитет и слабеење: Исфрла од телото се’ што штети!

Состојки: 4 средни моркови 2,5 сантиметри корен од ѓумбир 2 лимона (излупени) 2 чешниња лук 1 супена лажица јаболков оцет Приготвување: Ставете ги сите состојки во соковник....

Здравје 03.05.19 | 10:31

Пред спиење испијте го овој напиток- топи масти за 10 часа

За да изгубите вишок на килограми и за да го исчистите својот организам, треба да јадетре здрава храна. Освен тоа, потребно е и да имате физичка активност. Но и покрај...

Здравје 15.04.19 | 11:53

УН диета од 90 дена, го менува телото и метаболизмот

Стриктното придржување на оваа диета доведува до слабеење и ослободување од вишокот килограми, но доведува и до промена на метаболизмот, па изгубените килограми не...

Мода и убавина 23.03.19 | 19:29

Како Карл Лагерфелд изгубил 40 килограми за една година?

Неодамна почина модниот маг Карл Лагерфелд, модниот креатор и креативен директор на модната куќа „Шанел“. Во еден период од животот тој имал вишок килограми кои решил...

Мода и убавина 21.03.19 | 18:46

Најбрзата диета со кисело млеко – Ослабете 5 килограми за 10 дена

Киселото млеко е исклучително корисен производ што ја нормализира активноста на органите за варење, го подобрува имунитетот, помага при исфрлањето на отровите од организмот...

Здравје 14.03.19 | 17:39

Диетата која го „запали“ интернетот: За еден месец се слабее 15 килограми

Долго се трага по инстант решенија за губење на килограмите и масните наслаги. Конечно, пронајдено е најбрзото решение. Имено, се работи за напивка која, првенствено...

Здравје 25.02.19 | 23:24

Најефикасна диета: 20 дена јадеш, а слабееш

Оваа диета се состои од циклус од дваесет дена во кои денови се јаде во 2 точно определени оброка. Нивното количество не е ограничено. Тоа што морате да го запазите е по...

Мода и убавина 01.02.19 | 18:22

Вита линија, стомак од соништата: Ова е рецептот за слабеење на Мараја Кери!

По тешката борба со вишокот килограми, пејачката ја довела својата фигура до совршенство Мараја Кери (48) со години се борела со вишокот килограми, но изгледа конечно...

Здравје 15.01.19 | 22:46

Диета која на сите им успева: за 14 дена топи 10 кг кои никогаш не се враќаат

Оваа диета речиси и не содржи јаглени хидрати и поради тоа е толку успешна. Доколку сакате да ослабете, оваа диета која се базира на варени јајца може да биде вистинското...

Мода и убавина 10.01.19 | 21:41

Тридневна диета што гарантира резултати – ќе стопите 4 килограми додека да трепнете

Првите варијанти на оваа тридневна диета настанале кон крајот на 80-тите години и се викале војничка диета, морнарска диета и слично. Заедничко им е тридневното траење...

Здравје 06.01.19 | 17:34

После утрешниот ручек, сигурни сме дека ќе ви треба оваа диета

Празниците секогаш одат рака под рака со прејадувањето, затоа вторник е вистинско време да почнете со прочистување на организмот и оваа постпразнична диета. Пијте многу...

Кујнски тефтер 29.12.18 | 17:13

Најпопуларната зимска диета: Јадете чорба кога сакате, а за 7 дена губите 5 килограми!

Исхрана што ќе ви го прочисти целиот организам Ова е една од најпопуларните диети на Интернет. Ја викаат зелка-диета, диета на Мејо клиниката или болничка диета. Како...

Здравје 25.12.18 | 10:33

Диета „Јади цел ден“

Хелен Фостер, авторката на најпродаваните книги од областа на диететиката открива како да намалите 2,5 кг за пет дена јадејќи пет оброци дневно! Досега доколку сакавте...

Здравје 12.12.18 | 11:38

Диета со мед – најдобриот избор за зимските денови

Поради големиот број хранливи состојки, медот треба да се конзумира секој ден. Тој нуди многу предности за нашето здравје, а е одличен и за одржување на телесната тежина. Нутриционистите...