Ознака: диета
Мода и убавина 09.01.20 | 00:11

Адел ослабела со гладување, а не со вежбање: Еве која диета ја користи!

Светот е шокиран од брзото слабеење на пејачката Адел. Таа неколку пати тврдела дека нејзините прехранбени навики ја спречуваат да изгледа убаво, бидејќи навистина...

Здравје 13.10.19 | 23:51

„Брзо 800“: Со оваа диета докторот гарантира дека ќе ги намалите килограмите

Познатиот британски доктор Мајкл Мозли, автор на бројни книги за исхрана, промовираше нов режим на исхрана кој стана вистински хит кај оние што имаат вишок килограми. Тој...

Здравје 07.10.19 | 22:51

Хроно исхрана – кои слатки се дозволени

Прво и основно правило на хроно исхраната: се што содржи шеќери (вклучувајќи и овошје) не смеете да ги јадете претпладне и навечер. Како помеѓу ручекот и вечерата имате...

Естрада 30.09.19 | 18:56

Карлеуша ја стави 10-годишната ќерка на строга диета

Јелена Карлеуша заедно со Марија Шерифовиќ започна диета, која им ја препиша иста нутриционистка. До строго регулирана исхрана започнала да се придржува и нејзината...

Мода и убавина 22.09.19 | 10:34

Oвие диети не смеете да ги држите во есен

Ако решите да ја сочувате тежината или да ослабнете во текот на сезоната есен/зима, внимавајте при изборот на диетата и избегнувајте ги следниве три диети, кои се сметаат...

Здравје 04.09.19 | 12:23

Кралот на диетите: Сок од 3 моќни намирници пред кои килограмите се топат

Губењето на килограми е процес во кој треба да се обврне внимание на голем број фактори. Освен физичката активност и контролираната диета која никако не вклучува гладување,...

Мода и убавина 17.08.19 | 21:15

10 правила на Италијанките за совршено тело: Без диети и со едно масло

Сè што гледате на мене им го должам на шпагетите – легендарната изјава на Софија Лорен ја открива тајната на убавината на италијанските жени. Дали е можно да се биде...

Здравје 05.08.19 | 18:30

Итна диета: Симнете 4 килограми за 2 дена

Оваа диета се прави за време на викенд. Се препорачува и консумација на домати поради присуството на антиоксидансот ликопен, зрнеста храна и зеленчук, со кои ќе се зголеми...

Патувања 03.08.19 | 17:36

Ако утре одите на плажа, никако не смеете да го јадете ова

Некои намирници создаваат гасови и подуеност во стомакот, па избегнувајте ги доколку сакате да ве собере во костимот за капење и да ги избегнете лошите тоалети по плажите. Брокула...

Здравје 31.07.19 | 21:42

Многу жени не можат да ослабнат и покрај тоа што држат диети и редовно вежбаат – ова е причината

Дебелината не се однесува и не е само едноставен вишок килограми. Оваа здравствена состојба крие многу работи, а причините за здебелувањето не е само лошиот начин на...

Мода и убавина 31.07.19 | 17:04

Диета со домати: Топите 5 кг неделно, најбрзо до бикини тело

Свеж, готвен или цеден, доматот е вистинска намирница со многу бенефити за нашето здравје. Освен тоа, тој може да помогне во намалување на килограмите, а особено е корисен...

Здравје 29.07.19 | 15:41

Диета „сензација“ која ги топи масните наслаги околу стомакот

Вишокот килограми и масните наслаги не само што даваат непријатен изглед, туку и му штетат на самото здравје. Постои една диета, чија популарност станува сè поголема...

Здравје 20.07.19 | 19:53

Јадете ги овие намирници и ќе ослабете лесно, без диети и вежбање

Клучот е всушност да го зголемите внесот на намирници кои ќе ви помогнат при согорување на масните наслаги. Според диететичарката д-р Ванди Басилијан, клучот за успешно...

Здравје 17.07.19 | 19:56

Во чаша млеко додајте малку јаболков оцет – лек поефикасен од таблета

Ако ви треба брзо и лесно решение против запек и за забрзување на метаболизмот, ви го нудиме токму тоа! Состојки: половина шолја свежо млеко, 2 лажици јаболков оцет, 2 лажици...

Мода и убавина 29.05.19 | 21:20

Магичен пијалак за рамен стомак – ослабете со „Саси” вода

Треба да пиете 7-8 чаши вода дневно. Нутриционистите постојано ја повторуваат оваа реченица, и со право. Водата е важен дел од нашата исхрана кој постојано се заборава...

Мода и убавина 29.05.19 | 20:54

Трите најбрзи летни диети

Диета со овошје и зеленчук Како делува: Во овошјето и зеленчукот има многу здрави состојки кои не содржат маснотии, како и материи кои бргу ќе ве заситат и ќе ви го подобрат...

Здравје 28.05.19 | 19:27

ПМС Диета: јадете го ова пред циклус и килограмите сами ќе се топат!

ПМС е поврзан со лачење на хормоните естроген и прогестерон, а со помош на одредени намирници може да се чувствувате подобро, но и да го стопите вишокот килограми. Ова...

Мода и убавина 24.05.19 | 21:55

Една од најлесните диети на сите времиња: Ова овошје ќе ве преполови

Диетата која вклучува консумирање две банани дневно и не предизвикува никакви нелагодности, е најлесната програма за исхрана која некогаш е измислена. Доволно е една...

Мода и убавина 17.05.19 | 22:33

Банани и млака вода – 12 дена и подготвени сте за плажа

Јапонските фармацевти Сумико и Хитоши Ватанабе препорачуваат диета со банани, којашто се држи најмногу 12 дена. За појадок се јадат една до четири, исклучиво со млака...

Здравје 11.05.19 | 19:57

Моќен сок за имунитет и слабеење: Исфрла од телото се’ што штети!

Состојки: 4 средни моркови 2,5 сантиметри корен од ѓумбир 2 лимона (излупени) 2 чешниња лук 1 супена лажица јаболков оцет Приготвување: Ставете ги сите состојки во соковник....