Ознака: диета
Мода и убавина 18.05.21 | 19:36

Вито тело до лето – диетата на руските астронаути

Оваа диета станува сè попопуларна периодов, а нејзините креатори тврдат дека возможно е да се симнат и до 20 килограми. Со оглед на тоа што е многу рестриктивна, не се...

Мода и убавина 06.02.21 | 09:11

Kриел дека се во врска зошто била дебела, по раскинувањето ослабнала 92 килограми

Иако како крупно дете во текот на целиот живот била малтретирана од врсниците, вистинскиот удар врз самодовербата на Саманта Ровлеј од Калифорнија ѝ го задал нејзиниот...

Здравје 08.11.20 | 23:38

Како од денес па до Божиќ лесно да изгубите барем пет килограми?

Ако сакате да го доведете вашето тело во форма, времето пред празниците е идеално време за почеток, вели познатата австралиска нутриционистка Сузи Бурел. Со нејзиниот...

Мода и убавина 01.11.20 | 22:12

Д-р Елена Малишева: Жените постари од 50 години се вишок на овој свет

Контроверзната Русинка Елена Малишева, физијатар и автор на популарната руска емисија „Да се живее здраво“ е позната по остриот јазик, јасниот став и по малку непромислените...

Музика 01.10.20 | 14:41

Кристина Агилера: Престанав со диети, губење време е да со споредувате со тоа што го прават другите

Американската пејачка, Кристина Агилера, обелодени дека на моменти има сериозни проблеми да ги надмине својата анксиозност и сопствените грижи. Пејачката признава...

Здравје 01.09.20 | 23:23

Три диети кои не смее да се држат во есен

Ако решите да ја сочувате тежината или да ослабнете во текот на сезоната есен/зима, внимавајте при изборот на диетата и избегнувајте ги следниве три диети, кои се сметаат...

Здравје 21.08.20 | 20:23

Банани и млака вода, за 12 дена нема да се препознаете

Јапонските фармацевти Сумико и Хитоши Ватанабе препорачуваат диета со банани, којашто се држи најмногу 12 дена. За појадок се јадат една до четири, исклучиво со млака...

Мода и убавина 16.08.20 | 23:39

Вака изгледа исхраната на познатите манекенки

Некои од најпознатите топ-модели на светот имаат специфични диети кои за нив се покажуваат многу ефикасни. Еве како се хранат некои од најславните манекенки: 1. Жизел...

Мода и убавина 06.08.20 | 23:38

Војничката диета: Ослабнете повеќе од пет килограми за само 3 дена!

Името „војничка“ произлегува од дисциплинираноста што корисниците на оваа диета мора да ја имаат. Мора да се придржувате апсолутно до сите правила што се наведени...

Здравје 24.07.20 | 17:20

Го топи салото: Секоја вечер пред спиење јадете го ова и гледајте како исчезнуваат килограмите

Вечерата треба да биде лесна и да содржи помалку калории доколку сакате да го изгубите вишокот килограми. Досега веќе веројатно сте слушнале колку чиа семето е добро...

Естрада 11.05.20 | 21:17

Со оваа диета Брена ја доведе линијата до совршенство: После неа веќе не се здебели

Помина многу време откако пејачката Лепа Брена (59) водеше борба со вишокот килограми. Но се уште се зборува за тоа, бидејќи многумина интересира како таа успеа да ја дотера...

Здравје 11.04.20 | 09:50

Oд руската Воено-медицинска академија препорачуваат каква храна да јадат заболените од Ковид-19

Лицата заразени со Ковид-19 треба да се придржуваат кон режимот на исхрана како во случај на гастритис, препорачуваат експертите од руската Воено-медицинска академија...

Здравје 28.01.20 | 12:34

Диета со варени јајца топи 10 килограми за 14 дена

Oваа диета за 14. дена топи 10. килограми, но има неколку едноставни правила… Во текот на диетата која има малку намирници потребно е да се пијат 8. до 10. чаши вода, за да се...

Здравје 26.01.20 | 10:49

Диета на познат доктор: Ова е најлесен начин да ослабете!

Д-р Мајкл Мозли открива план за исхрана кој ќе ви помогне да изгубите 5 до 10 килограми за три недели. Освен што брзо ќе изгубите тежина, никогаш нема да се чувствувате...

Мода и убавина 09.01.20 | 00:11

Адел ослабела со гладување, а не со вежбање: Еве која диета ја користи!

Светот е шокиран од брзото слабеење на пејачката Адел. Таа неколку пати тврдела дека нејзините прехранбени навики ја спречуваат да изгледа убаво, бидејќи навистина...

Здравје 13.10.19 | 23:51

„Брзо 800“: Со оваа диета докторот гарантира дека ќе ги намалите килограмите

Познатиот британски доктор Мајкл Мозли, автор на бројни книги за исхрана, промовираше нов режим на исхрана кој стана вистински хит кај оние што имаат вишок килограми. Тој...

Здравје 07.10.19 | 22:51

Хроно исхрана – кои слатки се дозволени

Прво и основно правило на хроно исхраната: се што содржи шеќери (вклучувајќи и овошје) не смеете да ги јадете претпладне и навечер. Како помеѓу ручекот и вечерата имате...

Естрада 30.09.19 | 18:56

Карлеуша ја стави 10-годишната ќерка на строга диета

Јелена Карлеуша заедно со Марија Шерифовиќ започна диета, која им ја препиша иста нутриционистка. До строго регулирана исхрана започнала да се придржува и нејзината...

Мода и убавина 22.09.19 | 10:34

Oвие диети не смеете да ги држите во есен

Ако решите да ја сочувате тежината или да ослабнете во текот на сезоната есен/зима, внимавајте при изборот на диетата и избегнувајте ги следниве три диети, кои се сметаат...

Здравје 04.09.19 | 12:23

Кралот на диетите: Сок од 3 моќни намирници пред кои килограмите се топат

Губењето на килограми е процес во кој треба да се обврне внимание на голем број фактори. Освен физичката активност и контролираната диета која никако не вклучува гладување,...