Ознака: девојки
Свет 30.09.21 | 11:37

Со истрели во воздух талибанците прекинаа протест на шест Авганистанки кои бараа право на образование

Со истрели во воздух талибанците го прекинале протестот на шест млади Авганистанки, кои бараат да им се почитува правото на образование. Девојките пред авганистанското...

Калеидоскоп 29.05.21 | 18:55

Две девојки се степаа за момче во градски автобус: Бриши го неговиот број

Две девојки имаа жестока тепачка во градски автобус во Белград.  Едната девојка веќе била внатре и која ја забележала „противничката“ почнала да ја тепа и влече за...

Калеидоскоп 16.05.21 | 16:59

Маж уапсен зошто бил во врска со 35 жени, за постојано да добива подароци

Јапонец е уапсен откако започнал врски со 35 различни жени за да добива подароци во текот на целата година. Како што пренесуваат тамошните медиуми, 39-годишниот Такаши...

Црна хроника 29.01.21 | 23:15

Цветковиќ: Ниту една од злоупотребените девојки од „Јавна соба“ нема позитивно искуство со полицијата

Околу 20 до 30 девојки кои пријавиле во полиција дека нивни податоци или фотографии се споделувани во групата „Јавна соба“ немаат позитивно искуство од сорабтоката...

Психологија 27.09.20 | 22:36

Жените треба да излегуваат со пријателки барем двапати неделно ако сакаат да бидат здрави

Жените сега имаат одличен изговор за да излезат со своите пријателки. Според едно ново истражување, жeните треба да излегуваат со пријателките барем двапати неделно...

Црна хроника 04.09.20 | 15:47

Две девојки се степале во Карпош

На 03.09.2020 во 16.40 часот во Полициската станица Карпош, А.М.(23) од Скопје пријавила дека околу 16.30 часот на ул.„Хелсинки“, по претходна расправија, била физички нападната...

Калеидоскоп 12.07.20 | 22:43

Разголени девојки се шлапнаа во фонтаната пред Собранието во Белград

Во Белград и во неколку други српски градови деновиве поминаа во знак на протести и судири помеѓу полицијата и демонстрантите. Но, после една таква жестока ноќ, овие...

Црна хроника 01.03.20 | 08:37

Две ракометарки повредени во сообраќајка во Скопје

Две девојки се повредени синоќа во скопската населба Ѓорче Петров, откако во нив удрил џип додека тие чекале на автобуска постројка. Според очевидци на настанот, џипот...

Црна хроника 21.10.19 | 11:54

Со „БМВ“ прегази две девојки во Центар, побегна, па се пријави во полиција

Две девојки се повредени откако синоќа околу 18.40 часот биле прегазени на бул.„Кочо Рацин“, пред крстосницата со ул.„Мирче Ацев“ во Скопје. Како што соопшти денеска...

Астро 02.07.19 | 21:34

Каква девојка си според месецот на раѓање

Јануари Дамите родени во јануари се сериозни и конзервативни, но и многу амбициозни. Но, многу сакаат да критикуваат. Ретко може некој да ги извади од кожа, ама кога тоа...

Црна хроника 25.04.19 | 15:26

Малолетнички истепале 15-годишна девојка во Бутел

Неколку малолетнички нападнале 15-годишна малолетничка и ја претепале, вчера вечерта во скопската населба Бутел. Според полицијата, вчера во 23.30 часот во СВР Скопје,...

Интима 18.04.19 | 15:23

7 божји заповеди за секс со Балканки

Голем дел од момчињата од различни делови од светот сметаат дека жените кои живеат на Балканот се посебни девојки, а кои секој маж треба да ги има на ум доколку се обидува...

Астро 06.04.19 | 13:15

Во април љубоморни, во мај убави – есенските девојки се најдобри

Јануари Дамите родени во јануари се сериозни и конзервативни, но и многу амбициозни. Но, многу сакаат да критикуваат. Ретко може некој да ги извади од кожа, ама кога тоа...

Црна хроника 06.12.18 | 11:23

Ноќна акција во клуб, приведени 11 девојки

Во полициска акција спроведена ноќеска во угостителски објект во село Жеровјане, тетовското приведени се 11 девојки. Како што соопшти МВР, ноќеска од 23:00 до 04:00 часот...