Ознака: детали
Црна хроника 31.10.19 | 11:24

МВР со детали за несреќата во која се повредени 10 работници

Министерството за внатрешни работи денес информира за вчерашната несреќа во Куманово, а во која повредени беа 10 работници. Од полицијата информираат дека случајот...

Црна хроника 24.09.19 | 13:04

Осум дена притвор за полицаецот кој „падна“ за 20 евра мито

Надлежен судија на претходна постапка му одреди мерка притвор во времетраење од 8 дена за приведениот А.Б.(50), полициски службеник вработен во Регионалниот центар за...

Црна хроника 09.09.19 | 10:01

МВР со детали за инцидентот во Волино

На 08.09.2019 во село Волино, Дебрца на фудбалски натпревар помеѓу екипите на ФК Сатеска од с. Волино и ФК Црно буки од Битола околу 17.05 ч. поради незадоволство од одлука на...

Црна хроника 28.07.19 | 11:48

МВР со детали за смртта на рударот

57-годишниот Б.М. е рударот кој загина во рудникот во Крива паланка вчера при изведување на работни активности. МВР информира дека со телесни повреди се здобиле рударите...

Црна хроника 05.07.19 | 19:14

МВР со детали за приведувањето на мајката на Пино

Maја Трпковска, мајката на убиениот Пинета Секондо, е приведена попладнево во Полициската станица Беко. МВР ја потврди информацијата, а освен Трпковска приведени се...

Црна хроника 27.06.19 | 15:57

Детали за смртта на петгодишното девојче: Смртта настанала како резултат на давење во базен

Петгодишното девојче кое утрово почина на скопските клиники се удавило во базен во угостителски објект во близина на населбата Злокуќани во Скопје. Како што пишува...

Црна хроника 11.05.19 | 08:24

Детали за акцијата: МВР откри кој купувал кокаин во државава

По големата акција на МВР вчера полицијата излезе со детали за заплената и уапсените , како и оние кои ги користеле услугите на осомничените нарко дилери. Соопштението...

Црна хроника 15.04.19 | 12:04

Повреден вработен во НЛБ „Тутунска банка“, во грабежот учествувале неколку лица со оружје

Дваесет и шестгодишниот Е.Е., вработен како обезбедување во експозитурата на НЛБ „Тутунска банка“ е повреден во вооружениот грабеж кој утрово се случил во Чаир, потврдуваат...

Црна хроника 09.04.19 | 22:47

Нови детали за трагедијата вечерва во Ново Лисиче

Трагедија вечерва во скопско Ново Лисиче, вечерва почина прегазен маж кој се движел со велосипед. Според информациите кои за Канал 5 ги потврдија од полицијата, прегазен...

Црна хроника 09.04.19 | 14:30

СВР Штип со детали за смртта на Захариев

Од СВР Штип за „Република“ информираат дека утрово во 9:50 часот во полициската станица во Делчево од страна на Итната медицинска помош пријавиле дека во атарот на селото...

Црна хроника 23.02.19 | 21:49

МВР со детали: Таксистот починал додека со возило стоел на семафор

58-годишниот М.П. е таксистот кој денеска бил пронајден починат во своето такси возило „Фиат Линеа“, а случајот во полиција го пријавил случаен минувач. Според МВР таксито...

Црна хроника 13.02.19 | 18:49

Има заглавени патници под автобусот кај Карпалак

Сеуште има заглавено патници под автобусот кој денеска поладне се преврте на патот Скопје-Тетово кај Карпалак. Патнички автобус со 50-тина патници излетал и се превртел...

Црна хроника 27.01.19 | 10:24

Детали за експлозијата во Гевгелија: Останал заглавен и починал, шест лица повредени

Работник на возраст од 40 години почина во Гевгелија кога во попладневните часови на 26 јануари настанал пожар во продавница за производи од железо, каде што тој бил вработен. Како...

Црна хроника 29.12.18 | 21:39

Детали за свирепото убиство што го потресе Кичево

Едно лице е убиено вечерва во угостителскиот објект „Гурман“ во Кичево, дознава „Независен весник“. Весникот пишува дека е убиен 64 годишниот сопственик на локал М.С,...

Црна хроника 29.12.18 | 11:06

Едно лице уапсено за синоќешното убиство

Триесет и осумгодишен скопјанец е лицето кое е пријавено синоќа половина час по 21 дека лежи без знаци на живот на ул. „Шарпланинска“ во населбата Даме Груев во Скопје. Според...

Црна хроника 29.12.18 | 00:01

Првични детали од МВР за починатото лице во Ѓорче Петров

Вечерва во 21.38 часот во полиција е пријавено е дека на улицата „Шарпланинска“ во населба Даме Груев, кај општинската зграда на Ѓорче Петров, лежи лице кое не дава знаци...