Ознака: детали
Црна хроника 03.07.22 | 18:03

Детали за тешката сообраќајка на патот Струмица – Валандово: 11 повредени, меѓу нив и деца

Министерството за внатрешни работи соопшти детал за тешката сообраќајна несреќа која вчера се случи на регионалниот пат Р-1401, на место викано „Валандовско брдо“, а...

Црна хроника 27.06.22 | 10:50

Сопатничка на мотоцикл загина во сообраќајка во Скопје

Четириесет годишна скопјанка го загуби вчеравечер животот во сообраќајната несреќа која се случи кај Радишани. Од МВР денеска информираат дека несреќата кај нив била...

Црна хроника 04.06.22 | 13:08

МВР со детали за инцидентот во културниот центар во Битола

МВР се огласи по повод опожарувањето на културниот центар Иван Михајлов во Битола кое се случи утрово. На 04.06.2022 околу 05 часот Ѓ. Ѓ. (49) од Битола пријавил во СВР Битола...

Ракомет 09.04.22 | 16:36

ОЈО: Три лица меѓу кои и 19-годишна девојка се осомничени за убиство на ракометарот Денис Тот

Три лица се осомничени за убиство на ракометарот на РК „Бутел“. Од нив двајца се лишени од слобода и денеска ќе бидат изведени пред судија на претходна постапка при...

Црна хроника 12.02.22 | 16:21

Видео од акцијата на МВР: Затекнати граѓани без сертификати, затворени угостителски објекти

Во координирана акција на Министерството за внатрешни работи, Државниот пазарен инспекторат и Управата за јавни приходи вчера (11.02.2022) беа извршени инспекциски надзори...

Вести 04.02.22 | 10:55

Детали за сообраќајката во Битола во која се повредени 20 лица

Во сообраќајната несреќа што се случи вчера во 14.39 часот на ул.„Воден“, во близина на  бензинска пумпа кај „Краварски пат“ во Битола, учествувале патничко возило „ауди...

Црна хроника 21.01.22 | 11:04

МВР: По сообраќајката кај Сити мол сторителот е приведен во полициска станица

Министерството за внатрешни работи известува дека по насока на јавен обвинител кој ја води истрагата за сообраќајката кај Сити мол сторителот е приведен во полициска...

Вести 20.01.22 | 10:10

Ѓоковиќ e депортиран поради појавување во јавност кога бил ковид-позитивен

Сојузниот суд на Австралија јавно ги достави сите детали од донесената пресуда за случајот „Новак Ѓоковиќ“, а во документот кој содржи точно 106 точки, се наведуваат...

Македонија 19.11.21 | 17:34

Детали од тензичната средба Зоран Заев и Африм Гаши

Премиерот во заминување Зоран Заев и лидерот на Алтернатива, Африм Гаши денеска во 15:30 часот одржаа средба во клубот на пратеници. Денешната средба беше одржана за да...

Црна хроника 16.11.21 | 19:44

Брз одговор од МВР по 3 часа: Нема кривично дело

Министерството за внатрешни работи се огласи во врска со денешната акција во Градскиот трговски центар во Скопје, каде беа испратени големи полициски сили во импровизиран...

Црна хроника 23.10.21 | 13:52

МВР со детали: Во сообраќајката кај Трибека повредена и 28-годишна жена

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 19 часот на крстосница од булеварот „Илинден“ и на улицата„Никола Тесла“. МВР информира дека...

Црна хроника 19.10.21 | 20:11

Детали за сообраќајката на автопатот Скопје-Тетово

Жител на Тетово на 45 годинишна возраст, со иницијали Ф.Р, е мажот кој го загуби животот во сообраќајната несреќа попладнево на автопатот Скопје-Тетово во близина на натпатникот...

Црна хроника 21.09.20 | 11:13

МВР со детали за екстрадираниот осомничен за убиството на Саздо

Од Германија во Република Македонија е екстрадиран Ј.Љ. (21) од Скопје, осомничен дека сторил кривично дело „убиство“ односно на 29.06.2018 околу 17.35 часот во Скопје заедно...

Црна хроника 13.09.20 | 10:08

Прво со секира, а потоа со нож гостиварецот ја убил својата сопруга, по што избегал со велосипед

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело...

Црна хроника 10.09.20 | 10:58

Детали за убиството во Гостивар: Познат е идентитетот на убиената

Познат е идентитетот на убиената гостиварчанка. Станува збор за Џ.И. од населбата Бањешница, а осомничен е нејзиниот 67-годишен сопруг Џ.И, кој е во бегство. Случајот го...

Балкан 08.07.20 | 11:11

Полицијата објави детали за синоќешниот протест во Белград: Не гаѓаа со сè што најдоа

За време на синоќешниот протест во Белград повредени се 43 полицајци, а еден од нив има фрактура на черепот и потрес на мозокот, изјави денеска директорот на полицијата...

Црна хроника 10.05.20 | 11:04

Учесниците носеле пиштоли, ножеви и палки, петминаприведени за пукањето на Матка

Министерството за внатрешни работи денеска излезе со детали од вчерашаното пукање на Матка. Информираа дека се приведени лицата С.М.(46), Е.Б.(32), С.И.(24), И.Р.(24) сите од селото...

Црна хроника 11.01.20 | 16:32

Детали за убиството во Прилеп: Си дошол од Америка за да го крштева синот, а зетот ги убил неговата сестра и мајка

Двајца загинаа, а двајца се тешко повредени во семејната трагедија што се случи изутрината во Прилеп. Повредените се префрлени на лекување на хируршкото одделени во...

Црна хроника 02.12.19 | 22:38

МВР потврди, приведени се две лица поврзани со пукањето во „Александар Палас“

Од МВР вечерва потврдија дека се приведени две лица кои се поврзани со пукањето во скопскиот хотел „Александар Палас“, но повеќе детали не откриваат. Велат дека во...

Црна хроника 31.10.19 | 11:24

МВР со детали за несреќата во која се повредени 10 работници

Министерството за внатрешни работи денес информира за вчерашната несреќа во Куманово, а во која повредени беа 10 работници. Од полицијата информираат дека случајот...