Ознака: Демократски сојуз
Македонија 09.07.20 | 13:44

Демократски сојуз на избори под мотото „За Европска Македонија“

Изборната програма на Демократскиот сојуз за овие избори оди под мотото „За Европска Македонија“. Дводецениско залагање на ДС за европски вредности и стандарди во...

Македонија 11.08.19 | 10:27

Демократски сојуз: Додека државата е на одмор, Македонија се прогласува за мафијашка држава

Мега скандалот „Рекет“ во кој се инволвирани политичари, обвинители, судии, бизнисмени, новинари и други криминалци, ја парализираа државата и целокупниот правен систем,...

Македонија 16.07.19 | 11:24

Демократски сојуз: Собранието да одржи вонредна седница за СЈО

Демократскиот сојуз смета дека актуелните случувања сврзани со Специјалното јавно обвинителство (СЈО) налагаат потреба од одржување на вонредна седница на Собранието,...

Македонија 03.05.19 | 22:17

На 5 мај да ја поддржат опцијата која значи враќање на правото и правната држава

Членството на Општинската организација на Демократски Сојуз во Струга објавува декa од денес 03.05.2019 година официјално го прекинува членувањето во партијата и преминува...

Македонија 22.02.19 | 15:07

Демократски сојуз бара кривична одговорност за настаните во Шутка

Државата е таа која е одговорна за безбедноста на осудените кои издржуваат затворска казна во казнено-поправните установи. Јавното обвинителство треба да спроведе...