Ознака: Демант
Македонија 19.11.20 | 19:50

Зад веста објавена на Нова ТВ стои Заев

ВМРО-ДПМНЕ демантира дека УМС или пак ВМРО-ДПМНЕ стојат зад Фејсбук каналот кој објавил видеоснимка од палењето на бугарското знаме, а ја пренесе Нова ТВ и некои други...

Економија 16.08.20 | 14:56

Демант на екс претседателот на УО на „Еуростанард“: Акционерите биле во тек со сè што се случува во банката

Николче Петкоски, поранешен претседател на Управниот одбор на Еуростанард банка со индигнација ги осудува и демантира наводите изнесени на прес конференцијатана семејството...

Македонија 14.08.20 | 20:26

Груби се огласи: Ниту една од многуте вести во медиумите не е потврдена од наша страна

Разговори за детали, како што се претставени, ниту имало ниту се договорени со ниту една од страните, реагираше Артан Груби од ДУИ, откако медиумите објавија дека постигнат...

Македонија 14.08.20 | 19:09

Демант на СДСМ: Не сме договориле ротациски премиер со ДУИ

СДСМ во целост ја демантира објавената неточна вест од страна на Канал 5 телевизија со наслов: Договорен премиер по принципот три години Заев , една Зибери –ДУИ ќе управува...

Економија 30.07.20 | 22:28

УЈП демантира: Не се украдени 10 милиони евра државната помош за исплата на минималец

Ујп ги демантира написите во одредени медиуми „Околу 10 милиони евра украле газдите од државната помош за исплата на минималец“ Управата за јавни приходи известува: Генералниот...

Македонија 28.07.20 | 17:49

Влада: Не е точно дека Тозија е разрешен

Не е точно дека Владата донела одлука да не се продолжи мандатот на директорот на Агенцијата за филм, Горјан Тозија, соопштуваат од Влада. Владата не дискутирала и не...

Македонија 11.07.20 | 09:06

Црните пари во кампањата на СДСМ не биле унгарски

СДСМ најостро ја демантира веста објавена за, како што велат, наводно „финансирање на кампањата на СДСМ со црни пари од Унгарија“, сторија објавена во „Вечер“, а пренесена...

Македонија 04.07.20 | 18:23

Вице Заев за „бомбата“: Рекла-казала муабети, Заеви се чесни Македонци

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да...

Македонија 03.07.20 | 13:46

Демант од порталот „24 инфо“

Од порталот „24 инфо“ реагираат на текстот „Фабрика на СДСМ за перење мозоци и местење избори платена 10 милиони евра од буџетот, а вие сликајте фискални“ објавен на...

Скопје 02.07.20 | 14:55

„Фаланга Херонеја” го демантираат Шилегов: Се гледаме пред Меѓународен суд!

Откако скопскиот градоначалник Петре Шилего преку „Фејсбук“ најави рушење на две од гаиите во реката Вардар во центарот на Скопје, од компанијата „Фаланга Херонеја”...

Македонија 29.06.20 | 10:36

Директорката Ивановска вели дека вработената Николова предизвикала расправија со неа

Во врска со текстот „Велес го тресе тежок скандал! Директорот на Центарот за јавно здравје малтретира вработен!“ објавен на „Свест.мк“, а пренесен од страна на „Република“, В.Д....

Македонија 23.06.20 | 12:58

Дончев ги демантира аудио и видео снимките: Целта е да бидам политички деградиран

Поранешниот директор на Фондот за здравствено осигурување Ден Дончев, прати демант во медиумите во однос на вчера објавените аудио и видео снимки. Демантот го објавуваме...

Здравје 05.06.20 | 20:34

МЗ: Филипче не прикрива заболени, од првиот случај на ковид-19 известува точно

Министерството за здравство најостро ги демантира дезинформациите изнесени на прес-конференција на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ поврзани со наводно прикривање...

Македонија 02.06.20 | 11:25

СЗО го демантира доктор Заев: Нема докази дека вирусот слабее

Вирусот слабее во неговиот ефект, гледате се асимптомски(!) сите новозаболени, но се шири. Вака вчера лидерот на СДСМ ги правдаше своите и чекорите на неговите поданици...

Македонија 01.06.20 | 14:07

Зекири го поправи кумот Заев и вели не се заразил на ифтар, но…

Заради ненамерната грешка на претседателот Зоран Заев на денешната прес-конфернција дека сум се заразил на ифтар кај брат ми, сакам само да ве информирам дека: За целото...

Економија 18.05.20 | 11:23

ФЕРО ИНВЕСТ ДОО Скопје и Кочо Анѓушев тврдат: Не е точна веста „Анѓушев доби тендер од 2 милиони евра од Град Скопје”

Друштвото ФЕРО ИНВЕСТ ДОО Скопје и неговиот сопственик Кочо Анѓушев категорично ги отфрла ваквите наводи како невистинити и тенденциозни, со цел нарушување на угледот...

Економија 26.04.20 | 20:55

Царина демантира дека имало обид за влез на 14 камиони со РДФ отпад

Царинската управа упати соопштение со кое ја демантира објавата дека на граничниот премин Богородица имало обид за влез на 14 камиони со РДФ отпад. Во врска со вест објавена...

Сервиси 25.03.20 | 16:09

Управата за извршување санкции со демант на изјавата на адвокатот Насер Рауфи

Управата за извршување на санкциите испрати писмено соопштение, кое го пренесуваме во целост. Почитувани, Управата за извршување на санкциите сака да ја запознае...

Економија 02.03.20 | 15:24

АХВ: Македонските граѓани јадат безбедна храна

Македонските граѓани јадат безбедна храна, од домашно производство и од увоз, а истата редовно се контролира од страна на официјалните ветеринари и инспекторите за...

Економија 12.02.20 | 21:48

TE-TO: Кривичната пријава дека ТЕ-ТО АД перело пари е отфрлена од Обвинителството за организиран криминал

Од ТЕ-ТО со писмена реакција ги демантираат наводите на Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев. Во продолжение во целост го објавуваме демантот. Во целост ги демантираме...