Ознака: декември
Интима 20.12.21 | 23:45

Сега му е мајката: Истражување покажа дека декември е месецот во кој паѓа најмногу секс

Истражување спроведено на повеќе од милион жени ширум светот, а кое го направила една фирма за производство на секс играчки, покажало дека двојките имаат најмногу секс...

Астро 07.12.21 | 15:08

Декември со одлични новости и судбоносни изненадувања за овие 5 хороскопски знаци

5 хороскопски знаци за кои декември ќе донесе возбудливи вести, судбоносни изненадувања и убави емоции! Проверете дали сте меѓу среќните: Бик – Декември ќе биде како...

Астро 03.12.21 | 22:54

Три хороскопски знаци ќе ја сретнат својата сродна душа овој декември

Месецот декември започна, а астролозите се согласуваат дека одредени знаци од зодијакот ќе имаат многу магични моменти. Астролозите велат дека овие знаци ќе имаат среќа...

Астро 25.11.21 | 21:29

На нив ѕвездите ќе им бидат наклонети во декември: Ги чека вистинска магија

Крајот на годината е близу, наредната не очекуваат нови астролошки предизвици, а експертите за небесни услови тврдат дека последниот месец од годината ќе донесе посебни...

Македонија 20.10.21 | 14:54

Гир: Целта е да се отворат преговорите до декември

Кога говориме дека реформите се во интерес на граѓаните тоа не е реторика. Целта е да се отворат преговори што поскоро во надеж дека тоа ќе биде до декември и таа цел...

Економија 12.02.21 | 14:19

Во декември имало многу помалку странски, но повеќе домашни туристи во однос на декември 2019 година

Во декември минатата година Македонија ја посетиле 6.016 странски гости. Според податоците на Државниот завод за статистика, бројот на странски туристи во овој декември...

Економија 08.01.21 | 15:18

Синдикалната кошница за декември 33.697 денари

Вредноста на синдикалната минимална кошница за декември 2020 година изнесува 33.697 денари, соопшти Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ). Според ССМ, на исхрана и пијалоци...

Интима 27.12.20 | 16:25

Декември е време за секс, сега и научно потврдено

Истражување спроведено на повеќе од милион жени ширум светот, а кое го направила една фирма за производство на секс играчки, покажало дека двојките имаат најмногу секс...

Астро 12.12.20 | 09:00

12.12. – денеска е најмоќниот ден во годината, еве што носи крајот на едно големо поглавје

На бројчаните низи во нумерологијата и спиритуалноста се гледа како на ангелски броеви, зошто низата на броеви носи моќни пораки од Универзумот. 12 декември, односно...

Економија 20.02.20 | 14:25

Просечната плата во декември 26.836 денари

Просечната нето плата исплатена по вработен во декември 2019 година изнесува 26.836 денари, објави Државниот завод за статистика. Според објавените податоци просечната...

Сервиси 16.12.19 | 17:28

Пролетта во декември кратко ќе трае, ќе паѓа снег и тоа многу брзо

До крајот на викендот ќе биде сончево и топло, неочекувано за овој период од годината, со највисока температура до 18 степени. На крајот на месецот се очекува пад на температурите...

Психологија 05.12.19 | 23:55

Родените во декември: Храбри оптимисти кои обожаваат да патуваат

Декември е еден од најстудените месеци во годината, а според многумина еден и од највеселите месеци. Луѓето родени во овој месец се делат во 4 групи: 1-8 декември Тие се...

Астро 02.12.19 | 14:34

Стрелците и јарците најмногу ќе се радуваат: Што ни носи декември?

2019 година завршува со позитивност. Декември ќе помине без драматични небесни случувања и нови ретроградни движења, па ќе си дозволиме да се фокусираме на убавините...

Астро 30.11.19 | 17:43

Хороскопски знаци кои ќе имаат најмногу среќа во љубовта овој декември

Kога станува збор за врски, за овие четири хороскопски знаци многу работи ќе се променат во последниот месец годинава. Конечно работите ќе станат сериозни и кај дел од...

Црна хроника 13.11.19 | 09:59

Судењето за случајот „Рекет“ е закажано за 3 декември

Судењето за случајот „Рекет“ е закажано за 3 декември, кога на обвинителна клупа ќе седнат обвинетите Катица Jанева, Бојан Јовановски и Зоран Милевски Кичеец. Заради...

Свет 03.11.19 | 17:54

Новата Европска Комисија со различен пристап за проширување на ЕУ

Реализам, поголема транспарентност и логичен напредок во преговорите – ова ќе го бара Новата Европска Комисија, која допрва ќе конструира нова рамка. Според фондацијата...

Свет 18.10.19 | 13:53

Денеска нема да се зборува за проширување, можеби пак во декември

И покрај обидите на некои земји членки да го вратат проширувањето и преговорите со Македонија и Албанија на дневен ред на Самитот на ЕУ денеска, според дипломатите во...

Калеидоскоп 17.01.19 | 11:00

Изминатиот декември најтопол месец во историјата на Австралија

Метеоролошкиот завод на Австралија соопшти дека најтоплиот ден во историјата во оваа земја бил регистриран во текот на изминатиот месец, относно дека декември во 2018...

Астро 16.12.18 | 22:32

Поголема плата и нова љубов носи декември за овие хороскопски знаци

РИБИ: Декември е поволен период бидејќи вие тоа го заслужувате. Една, а можеби и повеќе работни можности, овој месец ќе ви тропнат на вратата. Немојте да се воздржувате...

Астро 04.12.18 | 23:59

Поголема плата и нова љубов за…

РИБИ Декември е поволен период бидејќи вие тоа го заслужувате. Една, а можеби и повеќе работни можности, овој месец ќе ви тропнат на вратата. Немојте да се воздржувате...