Ознака: декември
Економија 20.02.20 | 14:25

Просечната плата во декември 26.836 денари

Просечната нето плата исплатена по вработен во декември 2019 година изнесува 26.836 денари, објави Државниот завод за статистика. Според објавените податоци просечната...

Сервиси 16.12.19 | 17:28

Пролетта во декември кратко ќе трае, ќе паѓа снег и тоа многу брзо

До крајот на викендот ќе биде сончево и топло, неочекувано за овој период од годината, со највисока температура до 18 степени. На крајот на месецот се очекува пад на температурите...

Психологија 05.12.19 | 23:55

Родените во декември: Храбри оптимисти кои обожаваат да патуваат

Декември е еден од најстудените месеци во годината, а според многумина еден и од највеселите месеци. Луѓето родени во овој месец се делат во 4 групи: 1-8 декември Тие се...

Астро 02.12.19 | 14:34

Стрелците и јарците најмногу ќе се радуваат: Што ни носи декември?

2019 година завршува со позитивност. Декември ќе помине без драматични небесни случувања и нови ретроградни движења, па ќе си дозволиме да се фокусираме на убавините...

Астро 30.11.19 | 17:43

Хороскопски знаци кои ќе имаат најмногу среќа во љубовта овој декември

Kога станува збор за врски, за овие четири хороскопски знаци многу работи ќе се променат во последниот месец годинава. Конечно работите ќе станат сериозни и кај дел од...

Црна хроника 13.11.19 | 09:59

Судењето за случајот „Рекет“ е закажано за 3 декември

Судењето за случајот „Рекет“ е закажано за 3 декември, кога на обвинителна клупа ќе седнат обвинетите Катица Jанева, Бојан Јовановски и Зоран Милевски Кичеец. Заради...

Свет 03.11.19 | 17:54

Новата Европска Комисија со различен пристап за проширување на ЕУ

Реализам, поголема транспарентност и логичен напредок во преговорите – ова ќе го бара Новата Европска Комисија, која допрва ќе конструира нова рамка. Според фондацијата...

Свет 18.10.19 | 13:53

Денеска нема да се зборува за проширување, можеби пак во декември

И покрај обидите на некои земји членки да го вратат проширувањето и преговорите со Македонија и Албанија на дневен ред на Самитот на ЕУ денеска, според дипломатите во...

Калеидоскоп 17.01.19 | 11:00

Изминатиот декември најтопол месец во историјата на Австралија

Метеоролошкиот завод на Австралија соопшти дека најтоплиот ден во историјата во оваа земја бил регистриран во текот на изминатиот месец, относно дека декември во 2018...

Астро 16.12.18 | 22:32

Поголема плата и нова љубов носи декември за овие хороскопски знаци

РИБИ: Декември е поволен период бидејќи вие тоа го заслужувате. Една, а можеби и повеќе работни можности, овој месец ќе ви тропнат на вратата. Немојте да се воздржувате...

Астро 04.12.18 | 23:59

Поголема плата и нова љубов за…

РИБИ Декември е поволен период бидејќи вие тоа го заслужувате. Една, а можеби и повеќе работни можности, овој месец ќе ви тропнат на вратата. Немојте да се воздржувате...

Астро 03.12.18 | 23:27

Нештата конечно тргнуваат на подобро: Хороскоп за декември 2018

Погледнете што ве очекува овој декември. Овен Бидејќи вашата владејачка планета Марс ќе влезе во вашиот знак до крајот на месецот, имате на што да се надевате. Благодарение...