Ознака: Дејвид Бекам
Калеидоскоп 22.09.23 | 15:13

Моравме да се криеме на паркинзи: Викторија Бекам за почетоците на врската со Дејвид

Модната дизајнерка Викторија Бекам (49) откри дека таа и Дејвид Бекам (48) на почетокот морале да ја чуваат својата врска во тајност. Во вторникот беше објавен трејлерот...

Фудбал 08.06.23 | 12:36

На ова стадионче ќе игра Меси во Мајами

Меси доаѓа во САД. Тој од следната сезона ќе настапува за Интер Мајами, клуб во кој еден од сопствениците е Дејвид Бекам.Тимот од Majaми игра на монтажен стадион кој прима...

Фудбал 16.11.22 | 23:06

Бекам го сака Роналдо во Мајами

Поранешниот англиски репрезентативец и сопственик на МЛС франшизата на Интер од Мајами, Дејвид Бекам, е заинтересиран по завршување на Светското првенство 2022 да го...

Калеидоскоп 16.09.22 | 21:08

Рони солзи над ковчегот на кралицата Елизабета: Бекам стоеше со наведната глава по цели 13 часа чекање во ред!

Облечен во црн костум со вратоврска, тој подзастана со наведната глава по 13-часовно чекање. Дејвид Бекам е уште една позната личност која не ја крие својата искрена тага...

Естрада 10.04.22 | 16:34

Се ожени најстариот син на Дејвид Бекам, го зел презимето на сопругата

Бруклин Бекам и Никола Пелц се венчаа вчера на Флорида, а првите фотографии од младенците ќе бидат објавени во магазинот „Вог“. Церемонијата се одржа на имотот на таткото...

Калеидоскоп 10.04.22 | 11:37

Се ожени синот на Бекам, го зеде презимето на сопругата

Бруклин Бекам и Никол Пелц се венчаа вчера на Флорида, а првите фотографии од младенците ќе бидат објавени во магазинот „Вог“. Церемонијата која чинела неверојатни...

Калеидоскоп 04.04.22 | 12:11

Се жени синот на Дејвид Бекам

Најстариот син на поранешниот фудбалер Дејвид Бекам и неговата сопруга Викторија, Бруклин (23), на 9 април ќе се ожени со својата свршеница Никола Пелц (27), а во јавноста...

Естрада 03.02.22 | 09:00

Дејвид Бекам: Јас сум голем гурман, но за жал, Викторија 25 години секој ден јаде само риба на скара и зеленчук

Дејвид Бекам открива дека неговата сопруга и поранешна „спајсица“ Викторија Бекам 25 години секој ден јаде едно исто јадење, a тоа е риба на скара со зеленчук на пареа. Дејвид...

Калеидоскоп 16.12.21 | 08:57

Таткото на Бекам се ожени на 73 години: Фудбалерот му беше кум

Таткото на познатиот англиски фудбалер Дејвид Бекам по вторпат застана на лудиот камен. Тед Бекам (73) се ожени со една 11 години помладата Хилари Мередит, а на свечената...

Естрада 05.09.21 | 23:43

Викторија објави фотка од голиот задник на Бекам

Бекамови сакаат да си си фаќаат сеир на Инстаграм, а неочекувано, наместо шегаџијата Бекам, во тоа предничи неговата сериозна сопруга Викторија. „Среќна недела! Благодарам,...

Фудбал 20.04.21 | 11:11

Ако не ги заштитиме вистинските вредности, фудбалот ќе биде во опасност: И Бекам се спротивстави на Суперлигата

Дејвид Бекам е добар пријател со Флорентино Перез, претседателот на новоформираната Суперлига, но поранешниот англиски фудбалски репрезентативец јавно застана против...

Фудбал 06.10.20 | 12:55

На денешен ден Бекам го постигна најпознатиот гол во кариерата

Пред точно 19 години Бекам го постигна најпознатиот и најважниот гол во кариерата. Секако, голот падна од слободен удар. Англија го играше последното коло во квалификациите...

Сцена 13.08.20 | 23:00

Викторија и Дејвид Бекам стануваат баба и дедо?

Викторија и Дејвид Бекам, чиј син Бурклин (21) неодамна се сврши со актерката Никола Пелк, имаат уште една причина да се радуваат. Според пишување на странските медиуми,...

Фудбал 13.08.20 | 09:29

Дејвид Бекам со децата летува во Грција

Поранешниот англиски фудбалер, Дејвид Бекам во моментот е на одмор во Грција со семејството. Бекам е во Грција со синовите Бруклин, Ромео и Круз и со ќерката Харпер. Папараците...

Калеидоскоп 11.07.20 | 18:27

Не можевме да бидеме посреќни: Дејвид и Викторија Бекам добија снаа

Бруклин Бекам, синот на Дејвид и Викторија Бекам, се свршил со својата девојка Никола Пелц по деветмесечна врска. Среќната вест парот ја споделил со објавување заедничка...

Фудбал 19.04.20 | 19:40

Што ќе каже Кристијано на ова: За Бекам, Роналдо е далеку зад Меси

Кристијано Роналдо го запиша своето име со златни букви во историјата на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид, но една легенда и во двата клуба верува дека Португалецот...

Фудбал 10.03.20 | 14:12

Жените избраа: Бекам е најсекси фудбалер

Фудбалерите се можеби најпосакуваните спортисти меѓу жените. Порталот „Гивмиспорт“ направи анкета меѓу своите читателки. Следува топ 10 листата најпривлечни фудбалери. ...

Калеидоскоп 07.03.20 | 19:11

Викторија Бекам повторно е бремена, ќе станат родители со Дејвид по петти пат?!

Еден од најпопуларните парови, Викторија и Дејвид Бекам освен тоа што нижат успеси на професионален план, уживаат и во семејната идила. Дизајнерката и некогашниот фудбалер...

Калеидоскоп 23.12.19 | 16:55

Кума им беше Ева Лонгорија: Бекамови ги крстија децата

Поранешниот фудбалер Дејвид Бекам и неговата сопруга Виктрорија ги собраа пријателите и роднините. Повод за тоа е крштевката на нивната ќерка Харпер и синот Круз. За...

Филм 26.10.19 | 10:36

Бекам во џакузи со друга жена

Актерката Кортни Кокс ги изненади своите следбеници на Инстаграм со фотографија во џакузи со Дејвид Бекам. Но она што било изненадување за нејзините фанови било тотален...