Ознака: Деа
Црна хроника 08.11.21 | 17:28

Нова акција на ДЕА во Македонија: Дрога спакувана во делови за мобилни откриена по слетувањето во Скопје

Пратка од неколку стотици килограми наркотици во петокот била пресретната движејќи се од аеродромот Петровец кон конечната дестинација, дознава „Инфомакс“ од сопствени...

Македонија 18.08.21 | 14:31

Прилепскиот командир Чипсио фатен во акцијата од ДЕА пуштен во домашен притвор?

Стварно ли Чипсио, Кире Спиркоски, оној прилепскиот прв полицаец фатен во акција на ДЕА во транспорт на дрога со шоферот на мафијашите од Муртино е пуштен во домашен...

Свет 07.07.21 | 22:10

Се претставиле како припадници на ДЕА: Професионални ликвидатори ги убија претседателот на Хаити и сопругата

Атентаторите на претседателот на Хаити, Жовенел Моиз биле „професионални“ платеници кои се претставиле како американски агенти и кои можеби веќе ја напуштиле земјата,...

Балкан 26.04.21 | 16:05

Србинот од Перу го чува ДЕА да не побегне од затвор

Зоран Јакшиќ кој е осуден во Перу за шверц на 800 кила кокаин повторно се обиде да побегне од затвор.Ова е негов трет обид и мерките на безбедност. Тој е припадник на кланот...

Македонија 22.04.21 | 10:39

ДЕА не е од вчера, цел „Фејсбук“ е полн со фотографии од функционери на СДСМ со наркодилери

Заеднички именител на акцијата на заплена со дрога која ја спроведе ДЕА и аферата со лажните пасоши е полицијата и тоа го тврди не било кој туку обвинителството, вели...

Македонија 16.04.21 | 19:55

Мицкоски: Овие што прават трговија со дрога е војската на Заев која поткупува на избори

Зошто баш неговиот возач и зошто баш марихуаната е поврзана со семејството Заеви. Ние не сме 200 милиони држава, ние сме два милиони луѓе се се знае. Ние за самиот проект...

Македонија 13.04.21 | 10:00

ДЕА: Продолжуваме со поддршката за Македонија во борбата против наркотрговијата

Продолжуваме со поддршката за Македонија во детектирање, спречување и ликвидација на организациите кои се се занимаваат со тргување со дрога, изјавија синоќа за МИА...

Црна хроника 11.04.21 | 15:34

МВР: „Чистачот со ауди А8“, телохранителот на Трајче Заев, не е официјално обезбедување на висок владин функционер

Обезбедувањето високи претставници на Владата го вршат полициски службеници од Одделот за заштита на лица и објекти при МВР, од приведените 6 лица во акцијата за која...

Македонија 11.04.21 | 13:15

СДСМ тврди дека ВМРО-ДПМНЕ лаже за акцијата на ДЕА што ја потврди и американската амбасада

По три дена молк, СДСМ се јави за акцијата на ДЕА и го обвини ВМРО-ДПМНЕ. Пропадна уште една гнасна лага на ВМРО-ДПМНЕ фејк њуз, нема никава поврзаност на семејството Заеви...

Црна хроника 11.04.21 | 11:56

Обезбедувањето на Трајче Заев било „чистач“ на комбето кое ја превезувало дрогата запленета во акцијата на ДЕА

Во информацијата што МВР ја објави за акцијата изведена во соработка со американската агенција ДЕА, во која беше запленета дрога во вредност од 800.000 евра, меѓу уапсените...

Црна хроника 11.04.21 | 09:39

ВМРО-ДПМНЕ: Ни Спасовски не може да скрие дека во акцијата на ДЕА е уапсен шоферот на Трајче Заев, а Трајче Заев избегал во Дубаи

Од ВМРО-ДПМНЕ, велат дека ни МВР не можело повеќе да крие дека во акцијата за заплена на дрога, предводена од американската ДЕА, се уапсени членови и блиски соработници...

Македонија 10.04.21 | 21:03

Амбасадата на САД потврди дека учествувала во запленувањето дрога кај возачот на Трајче Заев

Американската амбасада во Скопје потврди дека работела заедно со Министерството за внатрешни работи (МВР) и дала техничка поддршка за вчерашната акција во која полицијата...

Македонија 10.04.21 | 13:51

Тасевски: Обиџуко врати клучевите од гранапчето и оди крави да молзеш на родната грутка

Актерот Сашо Тасевски на својот фејсбук профил ја коментираше вчерашната акција. ДЕА ги апси тие околу Заев, а МВР немале поим за акцијата. Има ли ли поголем резил за...

Црна хроника 10.04.21 | 10:51

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали роднина на Заев е уапсен во акцијата за дрога

Од ВМРО-ДПМНЕ прашуваат дали во акцијата што вчера се спроведе од страна на Министерството за внатрешни работи и американската ДЕА е уапсен и роднина на премиерот Зоран...

Македонија 09.04.21 | 22:26

Арсовски: На повидок е нова афера на „Картелот Заеви“, дали комбето во кое е фатена дрогата е во сопственост на фирма на Заеви?

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, обелоденува дека на повидок е нова афера во која се вмешани членови од семојството Заеви. Како што вели Арсовски, иако МВР...

Црна хроника 09.04.21 | 22:07

Во акцијата на ДЕА уапсени се началникот на полицијата од Прилеп и возачот на Трајче Заев, братучедот на Зоран Заев

Александар Пандов коментира за полициската акција предводена од Американската агенција за борба против наркотици – ДЕА, во која е запленета дрога во вредност од над...

Црна хроника 09.04.21 | 15:53

Акцијата кај Кавадарци е дел од заедничката акција со ДЕА во која е запленета голема количина дрога и уапсен висок полициски службеник

Големата полициска акција, која денеска се одвивала околу 14 часот на патот од Плетвар кон Кавадарци, е всушност дел од акцијата за која предмалку извести министерот...

Балкан 31.03.21 | 11:32

Џони од Врачар, наследникот на Веља невоља пуштен од затвор во Доминикана

Никола Вушовиќ, кој важи за наследник на Веља невоља кој беше притворен во Доминиканската Република е пуштен од затвор. Ова е многу чудно ако се знае дека тој еден од...

Семејство 18.04.19 | 13:03

Се роди Деа, ќерката на Брејк и Драгана

Пејачот и бизнисмен Дарко Гелкев – Брејк и неговата сопруга, Драгана Клопчевска утрово добија ќерка. Пресреќната мајка Драгана објави фотографии од ќерката Деа,...

Калеидоскоп 08.04.19 | 21:50

Прв пат по несреќата, Деа се појави на ТВ: Луѓето да не гледаат во телефон по улица

Водителката Деа Ѓурѓевиќ првпат се појави на телевизија откако доживеа несреќа кога автобус ѝ ја откина раката.Таа првобитно се лекуваше во Военомедицинската академија,...