Ознака: човек
Здравје 14.05.21 | 09:17

До осум месеци по прележување на ковид-19 траат антителата во организмот, потврди ново италијанско истражување

Антителата на коронавирусот во поголем дел од случаите траат по осум месеци по прележување на болеста без оглед на тежината на болеста, староста на пациентот и присуството...

Здравје 14.09.20 | 12:03

Кинеската докторка која побегна од државата тврди: Ќе докажам дека човек го создал вирусот

Кинескиот виролог, Ли Менг Јан која побегна од својата татковина откако јавно изјави дека Пекинг го прикрил фактот дека вирусот корона се шири меѓу луѓето, сега тврди...

Црна хроника 20.07.20 | 11:39

Се удави 51-годишен жител на Градско во вештачкото езеро Подлес

Во водите на вештачкото езеро вчера доцна попладне, околу 18 часот, се удавил 51-годишниот Т.М жител на Градско. Тој со семејството бил на излет покрај езерото, влегол да...

Црна хроника 19.07.20 | 12:51

Изгоре човек во пожар во објект на лозје во Неготино

Пожарот, кој денеска избувнал во објект на лозје во Неготино, однесе една жртва. Информацијата за пожарот за МИА ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес....

Калеидоскоп 19.07.20 | 10:21

Лидерот на ЛДП, Чеда Јовановиќ се огласи по наводниот напад со тениски рекет

Лидерот на Либералите, Чеда Јовановиќ се огласи откако излегоа информации дека нападнал сопственик на приватна клиника за физикална терапија. Тој во неговата објава...

Психологија 18.07.20 | 12:20

Маж силувал куче во Црна Гора

Педесет и тригодишниот Љ.П. од Даниловград е уапсен под сомнение дека силувал куче пред неколку ноќи. Според информациите од „Вијести“, инспекторите на Одделот за безбедност...

Црна хроника 03.07.20 | 15:00

Се удави човек во Охридското езеро

Попладнево пред околу еден час на кејот во центарот на Охрид се случи трагичен настан во кој едно лице се удави во водите на Охридското езеро, објави Охридњус. За сега...

Црна хроника 02.05.19 | 11:15

Спасен човек од давење во Вардар

Со интервенција на двајца припадници на специјалната единица „Алфи“, претпладнево беше спасен возрасен маж од водите на Вардар во Скопје. Мажот околу 10 часот бил забележан...

Македонија 08.04.19 | 23:29

Го бараме човекот во политичарот


Црна хроника 24.03.19 | 21:47

Човечки фактор причина за пожарите во Кичевско

Човечки фактор е причина за неколкуте пожари кои се уште се активни на територијата на општина Кичево. На страната на селото Попојани и шумските подрачја кои се поврзуваат...

Балкан 10.01.19 | 11:50

Полицијата пронајде мртов човек во ливада

Безживотно тело на Србин било пронајдено во Косово Поље од страна на косовската полиција. Според информациите од полицијата, станува збор за човек кој се водел како...

Калеидоскоп 27.12.18 | 11:39

За првпат во историјата човек сам го премина Антарктикот

Колин О’Бреди стана првиот човек кој сам без ничија асистенција го премина Антарктикот (континентoт што го опкружува Земјиниот Јужен Пол), откако вчера ја заврши последната...