Ознака: човек
Црна хроника 03.07.20 | 15:00

Се удави човек во Охридското езеро

Попладнево пред околу еден час на кејот во центарот на Охрид се случи трагичен настан во кој едно лице се удави во водите на Охридското езеро, објави Охридњус. За сега...

Црна хроника 02.05.19 | 11:15

Спасен човек од давење во Вардар

Со интервенција на двајца припадници на специјалната единица „Алфи“, претпладнево беше спасен возрасен маж од водите на Вардар во Скопје. Мажот околу 10 часот бил забележан...

Македонија 08.04.19 | 23:29

Го бараме човекот во политичарот


Црна хроника 24.03.19 | 21:47

Човечки фактор причина за пожарите во Кичевско

Човечки фактор е причина за неколкуте пожари кои се уште се активни на територијата на општина Кичево. На страната на селото Попојани и шумските подрачја кои се поврзуваат...

Балкан 10.01.19 | 11:50

Полицијата пронајде мртов човек во ливада

Безживотно тело на Србин било пронајдено во Косово Поље од страна на косовската полиција. Според информациите од полицијата, станува збор за човек кој се водел како...

Калеидоскоп 27.12.18 | 11:39

За првпат во историјата човек сам го премина Антарктикот

Колин О’Бреди стана првиот човек кој сам без ничија асистенција го премина Антарктикот (континентoт што го опкружува Земјиниот Јужен Пол), откако вчера ја заврши последната...