Ознака: Честитка
Македонија 08.03.21 | 18:33

Мицкоски: Жените се столб во семејството и во општеството, нивниот придонес кон одлуките, политиките и законите гради подобра иднина за сите нас

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, испраќа порака по повод 8 Март, Меѓународниот ден на жената Меѓународниот ден на жената се одбележува во чест на жените...

Македонија 27.01.21 | 11:04

Мицкоски: Св. Сава треба да не обединува во напорите за подобар живот и крај на политичката кариера на оние кои носат поделби

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на сите припадници на српската етничка заедница во Република Македонија им го честита големиот христијански празник...

Македонија 20.01.21 | 21:45

Мицкоски со честитка до Бајден: Граѓаните очекуваат мостови на соработка, стабилност и перспектива

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ испрати честитки за 46-от претседател на САД, Џо Бајден. Одговорен предизвик, но и исклучителна можност за зачувување на мирот, заштита на...

Македонија 20.01.21 | 20:24

Пендаровски со честитка до Бајден: САД е нашиот стратешки партнер

Претседателот Стево Пендаровски денеска на својот фејсбук-профил упати честитка до новоизбраниот американски претседател Џо Бајден. Според претседателот, САД е нашиот...

Македонија 20.01.21 | 20:02

Aхмети до Бајден: Заедно постигнавме сè, Бог да го благослови албанско-американското пријателство

Претседателот на ДУИ Али Ахмети, по повод денешната инаугурација на 46-от претседател на Соединетите Американски Држави, Џо Бајден, во Вашингтон, упати честитка до новиот...

Македонија 20.01.21 | 19:52

Заев со честитка до Бајден и Харис: Верувам дека ќе го продлабочиме сојузништвото

Премиерот Зоран Заев им го честита стапувањето на должност на претседателот на САД, Џо Бајден и на потпретседателката, Камала Харис. Им посакува мандат исполнет со успешни...

Македонија 19.01.21 | 11:36

Честитка од Заев: Овој празник силно нѐ повикува да го просветлиме нашиот ум, да се очисти нашето срце и да се облагороди нашата душа

На сите православни верници во нашата земја, на Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, и на сите свештеници и монашки братства и сестринства...

Македонија 19.01.21 | 10:39

Мицкоски: За многу години Богојавление, мир и радост во срцата и душите на сите верници, и успех и среќа во домовите

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по повод големиот христијански празник Богојавление Христово-Водици упати честитка до поглаварот на Македонската...

Македонија 19.01.21 | 10:02

Честитка од претседателот Пендаровски по повод христијанскиот празник Богојавление – Водици

Претседателот, Стево Пендаровски, по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици, упати честитка до поглаварот на Македонската Православна Црква –...

Македонија 16.01.21 | 18:05

Мицкоски за изборот на Димовски за претседател на СПМ: Заедно да го победиме ова зло и да се избориме за Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан мицкоски, му го честита на Љупчо Димовски изборот за претседател на Социјалистичката партија. Честитки за изборот на Љупчо Димовски...

Естрада 13.01.21 | 10:45

Сандра Африка испрати празнична честитка во фустан кој многу открива

Српската пејачка Сандра Африка повторно успеа да ги остави без здив своите фанови на социјалните мрежи. Сандра објави честитка за празниците, а на снимката доминираше...

Македонија 07.01.21 | 09:20

Заев со божикна честитка: Да го победиме злото што ја одбележа 2020 и да продолжиме да создаваме дела достојни за паметење

Премиерот Зоран Заев, во свое и во име на Владата, упати честитка по повод големиот христијански празник Рождество Христово – Божик, до поглаварот на Македонската православна...

Македонија 07.01.21 | 09:13

Честитка од Ахмети по повод православниот Божик

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети упати честитка до сите православни верници по повод најголемиот христијански празник Божик. Посакувам...

Балкан 06.01.21 | 12:29

Вучиќ му испрати порака на Путин

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, по повод Божиќ, испрати писмо до претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин. Ви упатувам срдечни честитки Вам и на сите...

Македонија 06.01.21 | 11:10

Честитка од Мицкоски: Овој светол празник секој граѓанин на нашата татковина да го дочека во здравје, мир и благосостојба

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски испрати честитка до поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, архиепископ охридски и македонски...

Македонија 06.01.21 | 10:43

Честитка од Љупчо Николовски за Бадник: Здравје за сите кои ги сакаме, поддршка на секој на кого му е потребна, солидарност  во најтешкото и љубов

По повод христијанскиот празник Бадник, генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, упати честитка до сите православни верници. „Почитувани граѓани, православни...

Македонија 31.12.20 | 10:51

Мицкоски: 2021 ќе биде година на промени

Потребни се промени и промените ќе дојдат во годината што следи, силата е во народот, порача Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ во последното обраќање до јавноста...

Македонија 31.12.20 | 10:20

Ахмети: Само обединети и еднакви можеме да триумфираме

Претседателот на ДУИ Али Ахмети во честитката што ја упати до граѓаните по повод новогодишните празници посочува дека годинава што измина ни докажа дека сите дишеме...

Македонија 25.12.20 | 11:09

Џафери: Кога се ближат празниците, секој поединец има важна улога во ширењето на позитивните мисли

Претседателот на македонското Собрание, Талат Џафери, упати честитка до сите верници од католичка вероисповед кои големиот христијански празник, Христово раѓање –...

Македонија 25.12.20 | 10:52

Честитка од Мицкоски за католичките верници: Во овие тешки моменти за човештвото да се потсетиме и да ги применуваме христијанските вредности

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ упати честитка до сите католички верници по повод Божик, посакувајќи им мир, спокој и радост во нивните домови. Дозволете ми...