Ознака: ченто
Скопје 06.08.22 | 11:36

Продолжува изградбата на новиот парк на 5000 метри квадратни во Ченто

Продолжува изградбата на новиот парк на 5000 метри квадратни во Ченто, кој се гради со меѓуопштинска соработка помеѓу општина Гази Баба, Град Скопје и ЈП Паркови и зеленило. Паркот...

Црна хроника 28.01.22 | 13:19

Тешко повредена скопјанка во која со „шкода“ удри 27-годишник

Скопјанка е тешко повредена откако вчера како пешак настрада во сообраќајка во Ченто. Како што соопшти МВР, во 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на сервисна...

Црна хроника 11.01.22 | 09:28

40-годишен скопјанец е загинатиот возач кој се заби во 65-ка

Четириесетгодишен возач од Скопје е мажот кој вчера го загуби животот во тешката сообраќајна несреќа што се случи во Ченто. Како што соопштија од МВР, околу 17.35 часот...

Црна хроника 10.01.22 | 21:26

Тешка сообраќајна несреќа во Ченто, автомобил се заби во автобус „65-ка“

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во скопската населба Ченто, кога автомобил со голема брзина се судри со автобус со бројот 65, кој сообраќа во населбата,...

Скопје 11.10.21 | 19:23

Арсовска во Ченто: Ќе ги поврземе Гази Баба и Аеродром за да обезбедиме растоварен сообраќај

Независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска ја посети населбата Ченто во општина Гази Баба. Граѓаните на оваа населба отворено...

Црна хроника 14.05.21 | 11:59

Едниот возач пробал да избега, четворица се повредени во вчерашната несреќа во Ченто

Четири лица, меѓу кои и малолетник, се повредени во сообраќајната несреќа што се случи вчеравечер во Ченто. Во СВР Скопје вчера во 19:57 часот било пријавено дека на крстосницата...

Црна хроника 13.05.21 | 23:25

МВР демантира: Нема пукање во Ченто, има сообраќајна несреќа

Вечерва на социјалните мрежи се споделуваше информација дека имало престрелка во населбата Ченто и четири мртви лица. Од МВР за „Република онлајн“ потврдија дека...

Црна хроника 01.10.20 | 12:11

Полициска бруталност во Скопје: Полицајци пцујат и клоцаат граѓани и со колено в глава ги гмечат на земја

Во јавноста се појавија нови снимки од брутално и насилничко однесување на полицајци врз граѓаните. Снмката е од пред една недела во Ченто, а на неа се гледа како полицски...

Црна хроника 21.04.20 | 17:49

Идентификувани уште 23 лица од настаните во Ченто

МВР информира дека освен трите лица кои првично беа приведени за настаните во Ченто, од 13 април и за кои веднаш беше поднесена кривична пријава, дополнително по извршена...

Црна хроника 09.10.19 | 15:39

Скопјанка нападната од неколку лица во Ченто

Синоќа во СВР Скопје, И.Н. (30) од Скопје пријавила дека во 20.10 часот на ул. „Методија Андонов Ченто’’ во Скопје, била физички нападната од неколку лица. Се преземаат мерки...

Црна хроника 11.05.19 | 15:50

Скопјанец нападнат од 4 момчиња пред поликлиника Ченто, избегале со „Рено“

Ноќеска околу 02 часот, Б.Л. (22) од Скопје пријавил дека околу 01 часот пред поликлиниката Ченто, физички бил нападнат од страна на четири непознати лица кои што повеќе пати...

Црна хроника 09.05.19 | 21:36

Акција во Сингелиќ, уапсени лица блиски до ДУИ

Во тек е голема полициска акција во селото Сингелиќ во населбата Ченто, во која полициски специјалци апсат на криминална група кај која е најдено големо количество...

Црна хроника 17.03.19 | 00:08

Тешка сообраќајка вечерва на влез на Скопје, повредени патници сè уште чекаат помош

Три возила се целосно уништени во сообраќајната несреќа која вечерва се случила на влез на Скопје, дознава „Република“. Несреќата се случила на автопатот на влезот...

Црна хроника 20.12.18 | 13:52

Ченто: Нема да барам амнестија!

Почитуван судски совет, лично јас сакам вие, а не политичките елити да не судат. Во завршна фаза сме. Цела македонска јавност, а најмногу вие сакате да се дознае вистината...