Ознака: Чеферин
Фудбал 23.08.20 | 16:15

На првиот човек на УЕФА му се бендиса „Финал 8“ отколку финале на Лигата на шампиони

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин, изрази мислење дека шемата за плејоф во евро-куповите за еден натпревар изгледа ветувачка и организацијата треба да размислува...

Фудбал 22.07.20 | 13:38

Гледачите засега не се враќаат на стадионите

Претседателот на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА), Александар Чеферин изрази уверување дека гледачите ќе можат да се вратат на стадионите во блиска иднина. –...

Фудбал 20.05.20 | 15:56

Првиот човек на УЕФА убеден: Навивачите ќе се вратат на трибините наскоро

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин, изјави денеска дека е убеден дека навивачите наскоро ќе се вратат на натпреварите. – Лично, јас сум апсолутно сигурен дека...

Фудбал 17.03.20 | 18:22

УЕФА: Одложувањето на ЕП многу ќе не чини, но целта е поважна од профитот

 Претседателот на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА), Александар Чеферин рече поместувањето на континенталниот турнир од ова лето за наредното ќе чини многу,...