Ознака: Британец
Свет 11.02.20 | 15:38

Британски бизнисмен е прв „суперносител” на коронавирусот, заразил 11 лица

Бизнисмен од Англија, 53-годишниот Стив Волш, кој е заразен со коронавирусот би можел да ја прошири болеста од Кина во Европа поради своите патувања, соопшти денеска британската...

Црна хроника 03.02.20 | 13:25

Битолчанец со британски пасош растурал дрога низ градот

Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, државјанин на Велика Британија по потекло од Битола, за кого...

Црна хроника 25.07.19 | 10:32

Британец баран од Интерпол уапсен вчера на Долно Блаце

Вчера околу 11 часот на граничен премин „Долно Блаце“, при влез земјава, од слобода бил лишен Т.M. (51) со место на живеење во Велика Британија поради тоа што при проверки...

Свет 23.04.19 | 12:37

Британец целиот крвав лутал по болници во Шри Ланка да си го пронајде семејството

Британецот Бен Николсон го изгуби целото семејство во терористички напад во Шри Ланка. Неговата сопруга, 42-годишната Анита Николсон, 11-годишниот син Алекс и ќерката...