Ознака: брат
Црна хроника 11.06.22 | 12:48

Ужас во Македонија: Го убил брат му, па го закопал во семејниот двор

Брат го убил брата си и го закопал во дворот од семејната куќа во селото Гиновце, општина Ранковце. Според информациите од портпаролот на СВР Куманово Ивана Младеновска,...

Калеидоскоп 08.05.22 | 13:11

Ужасно злосторство во Ниш: Го задавил братот, а потоа го избањал и избричил и го подготвил за погреб

Милан Грујиќ од Ниш е уапсен под сомнение дека ноќта меѓу 5 и 6 мај во семејната куќа во Комрен го убил својот брат Саша Грујиќ. Како што дознава Нова.рс, ноќта пред убиството,...

Ракомет 08.04.22 | 13:44

Прерано нè напушти, веќе ништо нема да биде исто, напиша братот на ракометарот Тот

Борис Тот, брат на ракометарот Денис Тот кој почина во Македонија, се огласи со емотивна порака. Прерано нè напушти, драг мој. Почивај во мир. Ништо повеќе нема да биде...

Македонија 28.03.22 | 09:38

Дали братот на Артан Груби ќе профитира од аранжманите за мечот Македонија-Португалија?!

Дали ЕТЦ ТРАВЕЛ, Агенција сопственост на братот на Артан Груби ќе профитира од аранжманите за Порто за мечот Македонија – Португалија!?, прашува ВМРО-ДПМНЕ. Од опозициската...

Црна хроника 28.01.22 | 10:12

Хорор во Дреново: Брат си ја силувал 11-годишната сестра

Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 19-годишен жител на селото Дреново, осомничен дека сторил кривично...

Кариера 16.01.22 | 22:28

Брат и сестра дипломирале со просек 10, но со години се невработени: Снежана се зачленила и во СДСМ

Зоран и Снежана од Битола се брат и сестра кои завршиле факултет со 10 просек, тој е психолог, а таа правник. Сметаат дека државата со оглед на нивниот просек и компетенции...

Црна хроника 09.11.21 | 12:20

Крвава драма пред Општина Бутел: Вработен прободен со нож од неговиот брат

Вработен во Општина Бутел, утрово во непосредна близина на општинската зграда бил прободен со нож, по што е пренесен во Ургентниот центар во Скопје. Од МВР соопштуваат...

Здравје 22.10.21 | 11:15

По долг третман на Клиниката за хематологија Ана Марија си замина дома, деветгодишниот Никола ја спаси сестра си

По долг третман со матични клетки Ана Марија си замина од Клиниката за хематологија, објави на својата страница на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче, честитајќи...

Музика 01.10.21 | 19:23

Иван почина на истиот ден како брат му, Тома Здравковиќ

Братот на пејачот Тома Здравковиќ, Иван починал вчера на 90 годишна возраст во Белград. Иван најдолго живеел од тројцата браќа и една сестра колку што биле во семејството...

Музика 17.06.21 | 14:10

Почина Новица Здравковиќ, беше автор на една од најпознатите песни на неговиот брат Тома

Српскиот музичар и брат на познатиот пејач Тома Здравковиќ, Новица Здравковиќ, почина вчеравечер во КБЦ Звездара во Белград. Тој пред повеќе од две години дозна дека...

Економија 01.03.21 | 09:17

УЈП трет ден молчи за фирмата на Николовски која зема кеш без да издава фискални

Сања Лукаревска трет ден молчи и не реагира за скандалот со кеш наплатите на фирмата на братот на Љупчо Николовски „Лариком Импекс“, која зема кеш без да издава фискални...

Македонија 16.02.21 | 18:02

Фирмата на братот на Љупчо Николовски во 2019 имала раст на профитот од 2.100 отсто

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во изјава за медиумите кажа дека многу нелогичности се случуваат во борбата со корупцијата и затоа се случуваат огласи...

Црна хроника 02.02.21 | 13:12

Брат претепал сестра во Кавадарци

Во Полициската станица Кавадарци вчера 46-годишна кавадарчанка пријавила дека во неделата, во нејзиниот дом била физички нападната од нејзиниот 33-годишен брат. За ова...

Црна хроника 25.01.21 | 11:37

Брат и сестра нападнале полицаец

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен предлог против брат и сестра од Скопје, кои на 20 јануари годинава извршиле...

Естрада 14.01.21 | 19:35

Френк Сталоне: Никогаш не сум му бил љубоморен на брат ми

Додека неговиот постар брат Силвестер Сталоне е една од најпознатите sвезда на холивудската А-листа, Френк Сталоне вели дека никогаш не почувствувал дека е во неговата...

Филм 24.11.20 | 14:27

Во серијата „Круна“ има битни нешта што не се вистинити, вели братот на принцезата Дајана

Братот на принцезата Дијана, Чарлс Спенсер (56) говорејќи за ТВ-серијата „Круна“, кажа дека во неа има битни нешта што не се вистинити. Серијата во основа се држи до фактите,...

Црна хроника 05.11.20 | 14:02

Почина и помалиот, 21 годишниот брат: За три дена две жртви во кавадаречкото семејство Ѓерѓеви

Ова е тажен ден за нашето Кавадарци. За жал денес изгубивме уште еден млад човек кој не успеа да се избори со оваа страшна пандемија. Пред два дена го изгубивме Марјан...

Балкан 15.10.20 | 15:07

Украдени килограм злато, сребрен накит и 33 часовници од Ѓукановиќ

Специјалната обвинителка на Црна Гора, Стојанка Радовиќ, рече дека минатата година е формирана криминална група, која го ограбила Аца Ѓукановиќ, брат на црногорскиот...

Балкан 09.10.20 | 12:15

Ужасно злосторство во Германија: Хрват со мачета го убил постариот брат

Хрватски државјанин на возраст од 30 години е уапсен во Емеринг, во близина на германскиот град Минхен во четвртокот, каде што со мачета го убил три години постариот брат. Според...

Естрада 01.10.20 | 22:46

Ретко кој го знае помладиот брат на Бред Пит – еве како изгледа и со што се занимава

Холивудскиот миленик Бред Пити неговиот брат Даглас изградиле целосно поразлична кариера, но и двајцата се многу успешни во тоа со што се занимаваат. И, додека Бред...