Ознака: брак
Интима 31.07.19 | 23:30

Зошто немате секс во бракот

Немате доволно секс? Не сте сами. Според проценките, жените денес имаат многу помалку секс отколку оние од 1950 година. Помеѓу 10 и 15 проценти од сите бракови се без секс...

Македонија 24.07.19 | 10:55

Во Делчево бесплатно ќе се склучува брак

Усвоена е одлуката со која младите брачни парови од Делчево во наредниот период ќе можат бесплатно да склучуваат граѓански брак. Одлуката е донесена на последната седница...

Здравје 09.07.19 | 14:25

Бракот значи спас од стресот

Наспроти урбаната легенда, научници утврдија дека бракот значи помалку стрес, посочува истражување објавено во списанието „Сајконеуроендокринолоџи“. Испитувањата...

Естрада 04.07.19 | 13:28

Криеше со месеци: Хајди Клум се омажи по третпат

Манекенката Хајди Клум тајно се омажила за своето 17 години помладо момче Том Каулиц. Ова е нејзин трет брак. Тие пред олтарот застанале уште на 22 февруари, кога им била...

Сцена 13.06.19 | 12:28

Ријана сака да стане мајка

Со оглед на фактот што веќе извесен период гордо го носи статусот – најбогата пејачка во светот, Ријана реши покрај својајата свежа бизнис кариера, да вплови и во водите...

Психологија 11.06.19 | 22:25

Техника на психолог со која ќе спасите бракот за 5 минути

Австралискиот психолог Белинда Вилијамс ја сподели оваа едноставна техника за тоакако да ја вратите искрата во бракот, совет кој редовно им го предлаг на своите клиенти...

Семејство 06.06.19 | 16:33

Сите сакаат да се омажат за него

Неколку Фејсбук и Инстаграм-профили ја споделија оваа фотографија. На прв поглед поради испишаниот транспарент на кирилица, помисливме дека локациски е во Скопје. Па...

Психологија 18.04.19 | 21:36

Си заминуваат по првата криза: Ова е најчестата ситуација во која мажот ја напушта сопругата

Кога ќе се венчате со некого, очекувате дека таа личност ќе биде покрај вас во сите животни ситуации, и во добрите и во лошите. Но што ако се разболите? Што ако смртно се...

Естрада 13.04.19 | 23:41

Една од најубавите Македонки искрено: Мојот брак беше дебакл!

Една од најубавите Македонки Викторија Јаначковиќ за првпат по подолга пауза реши да проговори за својот приватен живот. Таа пред камерите на 1ТВ во емисијата „Ексклузив“...

Сцена 08.04.19 | 16:52

Се ожени Тони Зен и има син

Хип-хоп артистот Тони Зен неодамна се ожени и стана татко. Убавите новости ги потврди и музичарот. Имаме син, има четири недели. Навистина не сакам да се експонирам на...

Естрада 30.03.19 | 19:55

По 4 дена го прекина 4. брак

Американскиот актер Николас Кејџ (55) поднесе барање за поништување на брак четири дена по венчавката  во Лас Вегас. Како што покажуваат судските списи, Кејџ побарал...

Калеидоскоп 07.02.19 | 23:11

Неверојатно: Побарала развод по само три минути во брак

Брачна двојка покренала постапка за развод на брак по само три минути откако го кажале судбоносното ,,Да” . Причината за разводот е оправдана. Веднаш откако невестата...

Естрада 07.02.19 | 11:48

Карлеуша му ветила брак? Нови пораки меѓу пејачката и Врањеш

Иако Јелена Карлеуша најави тужби за сите медиуми кои го започнаа секс-скандалот и пишувањата за нејзината врсак со Огњен Врањеш, „Информер“ објави нови пораки помеѓу...

Астро 31.01.19 | 14:27

Понуда за брак во февруари за овој знак

Стабилен и мирен период им следува на повеќето хороскопски знаци, но за еден знак ѕвездите запишале убав пресврт. Знакот кој најверојатно ќе рипне во тавче во февруари...

Астро 30.01.19 | 14:19

Еден знак ќе добие понуда за брак во февруари

Стабилен и мирен период им следува на повеќето хороскопски знаци, но за еден знак ѕвездите запишале убав пресврт. Знакот кој најверојатно ќе рипне во тавче вофевруари...

Естрада 10.01.19 | 11:49

Се омажи Анастасија Петреска

Ќерката на Наум Петрески, пејачката Анастасија вчера и официјално се омажи за нејзиниот колега Владимир Поповски. Од денеска, на презимето Петреска му се приклучи и...

Естрада 07.01.19 | 18:20

Убаво и е со Ѓорѓе, но не сака брак: Анастасија Ражнатовиќ открила зошто се уште не размислува за мажење

Откако нејзиниот брат Вељко се сврши со Богдана Родиќ, убавата ќерка на Цеца сите ја прашуваат кога ќе застане на “лудиот камен”. Анастасија Ражнатовиќ подолго...

Естрада 31.12.18 | 21:14

2018 – трачерски сиромашна, но затоа бериќетна и плодна!

Годинава што си заминува освен што може да ја окарактеризираме како музички сиромашна, слободно можеме да кажеме дека беше и трачерски сиромашна. Некако помина без...

Калеидоскоп 31.12.18 | 16:47

Браковите стануваат посреќни со тек на времето

Социолошките, психолошките и емоционалните аспекти на бракот често се тема на истражувањата, а често немаат и оптимистични резултати. Но, ова истражување спроведено...

Калеидоскоп 29.12.18 | 09:18

Преку бакнеж Меланија и Доналд покажаа колку не се сакаат

Претседателот и првата дама на САД имаат интересна година зад себе, најмногу во поглед на нивната интеракција пред јавноста. Доналд Трамп ѝ го згреши името на Меланија...