Ознака: брак
Калеидоскоп 24.04.20 | 17:09

Кога љубовта е посилна од стравот: Во услови на корона криза склучен брак во Битола

На отворено, со маски и ракавици. Вака се кажува судбоносното „ДА“ во време на пандемијата со Ковид-19. Со воведувањето на мерките за заштита, откажани се голем број склучувања...

Калеидоскоп 21.04.20 | 09:24

По 17 години брак Џулија Робертс го исфрли сопругот на улица

Имено, како што пренесува „New Idea“ до крах на овој брак сепак дошло и Џулија одлучила да ја продаде луксузната вила во која во моментов живеат.> „Да, живеат во вилата,...

Сцена 14.02.20 | 20:42

Лејди Гага се венчала по само 14 дена во врска

Славната американска пејачка Лејди Гага (33) наводно се венчала во тајност со Мајкл Полански по само две недели заедничка врска. Ова го вели извор близок до пејачката...

Сцена 10.02.20 | 10:40

Памела Андерсон откри зошто се разведе по 12 дена брак

Славната актерка и зајачица на „Плејбој“ Памела Андерсон (52) ја изненади јавноста со веста дека се мажи за продуцентот Џон Питерс (74), со кого беше во врска пред 30 години....

Калеидоскоп 09.02.20 | 16:08

По 27 години брак призна дека е геј, сопругата не планира да се разведе

Стефани Лов, сопруга на познатиот британски водител Филип Скофилд, кој пред неколку дена по 27 години брак и две деца призна дека е хомосексуалец, јавно се огласи. Во...

Семејство 25.01.20 | 12:20

Најубавата атлетичарка на светот откри дека е невина на 37 години

Најубавата атлетичарка на светот, Лоло Џонс признала дека има 37. години и сè уште е девица. Таа во емисија отворено зборуваше за некои свои тајни, кои се уште ги немаше...

Црна хроника 10.01.20 | 10:18

Ја присилил малолетната ќерка на брак и ја продал за 6.000 евра: Татко осуден на 7 години затвор

По одржана главна расправа на која беа изведени материјални и вербални докази, во Основниот кривичен суд – Скопје е објавена пресуда со која обвинетиот Т.Д. е огласен...

Сцена 26.12.19 | 19:00

Критики на сметка на Адел откако ослабна: Зошто не го направи тоа додека беше во брак!

Британската пејачка Адел (31), објавила фотографија на социјалните мрежи откако „паузирала“ од Инстаграм нешто повеќе од два месеци. На две црно-бели фотографии, таа...

Балкан 22.12.19 | 09:57

Мојата русокоса е најубава: Српската министерка Зорана Михајловиќ тајно се венчала?

Потпретседателката на владата на Србија и министeрка за транспорт Зорана Михајловиќ, се омажила тајно со бизнисменот Владимир Атанасковиќ, пишуваат српските медиуми. Михајловиќ...

Интима 15.12.19 | 14:06

Зошто мажите изневеруваат во брак, а не сакаат развод

Тешко е да се замисли причината зошто мажите изневеруваат во  брак и немаат намера да ја напуштат сопругата. Прашањето зошто мажите во брак изневеруваат, оди рака под...

Калеидоскоп 23.10.19 | 11:33

Се ожени лепотанот на Цеца

Владимир Вуксановиќ (31) се ожени со Латиноамериканка со која беше во врска околу една година.   Парот според српските медиуми се венчал пред два дена во Белград и тоа...

Семејство 18.10.19 | 08:58

Зошто клекнуваат мажите кога бараат жена?

Повеќето жени си фантазираат како нивниот партнер ќе ги запроси на некој романтичен момент каде што клечи на колена. Повеќето жени не ја знаат причината зошто ваквиот...

Естрада 05.10.19 | 22:26

Даниела за бракот со Огњен: Веќе не сме заедно

Манекенската Даниела Димитровска ја шокира јавноста кога во емисијата магазин ИН изјави дека повеќе не е заедно со сопругот Огњен Амиџиќ. Сепак, таа се пошегувала, а...

Семејство 28.09.19 | 16:39

Надминете ја кризата во бракот – неколку трикови

Секој има проблеми и недоразбирања во бракот и понекогаш смета дека е најлесно да се откаже. Но, ако и покрај сите овие груби фази, решивте да останете заедно, вашиот...

Астро 28.09.19 | 09:42

Следната година ќе биде најдобра за брак, ова е идеалниот датум за венчавка

Според Керолајн Фокнер, најпознатиот астролог во Британија, ѕвездите предвидуваат дека 2020 година ќе биде најдобра за оние што ќе решат да се венчаат. Наредната година,...

Сцена 17.09.19 | 11:42

Џенифер Лопез откри кој ќе ја испрати до олтарот за третиот брак

Џенифер Лопез откри дека, иако допрва треба да го одреди датумот на венчавката со Алекс Родригез, постои едно што е сигурно, а тоа е дека синот Макс ќе ја испрати до олтарот. Пејачката...

Семејство 14.09.19 | 23:15

Имам сопруга и три деца, но кога ќе го видам мојот млад колега, целосно се губам

Терапевтката од британскиот портал „Сан“, Диадре, ја споделува приказната за 38-годишниот маж, кој побарал помош од неа. Мажот бил во среќен брак веќе 15 години и со својата...

Балкан 11.09.19 | 10:28

Со законски измени се укинува можност за детски брак во Србија

Со најновите измени на Законот за семејство во Србија ги укинуваат браковите за деца, а кривични санкции ќе бидат изречени за родители кои ги уредуваат и склучуваат...

Естрада 05.08.19 | 19:08

Вака изгледаа некогаш, а вака можеби кога ќе остарат

Тијана Дапчевиќ деновиве одбележа 20 години брак со сопругот Милан Дапчевиќ. По тој повод таа сподели фотографија од нив двајцата како изгледале некогаш, а со помош...

Македонија 03.08.19 | 23:19

Кочани е градот со најголем процент на разводи, Штип последен на листата

Според Државниот завод за статистика, во првите три месеци од годината во Кочани се регистрирани 13 разводи и 34 склучувања на бракови. Веднаш по Кочани е соседниот град...