Ознака: босанец
Црна хроника 17.10.22 | 12:43

Босанец баран за семејно насилство уапсен на Бит пазар

Вчераво 17.10 часот на подрачје на Бит Пазар, Скопје од полициски службеници од СВР Скопје е лишен од слобода С.М.(22) од Босна и Херцеговина, со привремен престој во Македонија. Како...

Балкан 05.02.21 | 18:05

Босанец патентирал нуклеарна бомба

Босанецот Неџиб Муртиќ патентирал нов вид на нуклеарна бомба, која, како што тврди, има потенцијал да го смени светот кој го познаваме. Имено, Институтот за интелектуална...

Калеидоскоп 19.10.20 | 14:50

Србин и Босанец за 4 минути ограбија продавница на „Гучи“, украдоа стока вредна 200.000 евра

Пет месеци по еден од најбрзите грабежи на продавници во историјата, италијанските власти решија да ја споделат снимката од безбедносните камери. Грабежот на продавницата...

Свет 06.12.19 | 11:30

Босанец пукал во специјалци во Германија, повреден полицаец

Државјанин на Босна и Херцеговина во Германија пукал на припадници на специјалната полиција при што едно лице е рането во пределот на градите. Како што пренесуваат...

Калеидоскоп 07.07.19 | 22:21

Босанец во Салцбург сакал да прави скара на тераса, предизвикал голем пожар

Во петокот вечерта, државјанин на Босна и Херцеговина обидувајќи се да ја запали скарата на балкон на зграда во австрискиот град Салцбург, предизвикал пожар. Како што...

Црна хроника 30.05.19 | 11:54

Дошле од Шведска да се венчаат, Босанец ја заклучил и ја тепал невенчаната сопруга во стан во Скопје

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против едно лице за сторени кривични дела телесна повреда и противправно лишување...

Црна хроника 30.05.19 | 10:59

Босанец ја држел својата невенчана сопруга во заложништво во стан во Скопје

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за сторени кривични дела Телесна повреда од член 130 став...

Балкан 13.02.19 | 13:48

Не му ја даваат ветената награда, а тој откри каде е босанскиот сериски убиец

Садмир Тариќ, вработен со „Сараево патишта“ кој работи на одржување на автопатот, тврди дека врз основа на неговата информација полицијата го најде и го застрела серискиот...

Калеидоскоп 06.02.19 | 20:33

Кон полицајците фрлал со кеси ѓубре, во станица кршел мебел

Дваесет и петгодишен државјанин на Босна и Херцеговина направил хаос во стан во кој престојувал во Австрија, при што интервенирала полицијата. Како што пренесуваат...