Ознака: борба
Останати спортови 21.10.20 | 23:48

Последна борба на Андерсон Силва

Легендарниот борец Андерсон Силва ќе ја заврши кариерата по борбата со Јурај Хил. Андерсон Силва има 45 години и својата прва борба ја имаше во 1997 година. Тој беше шампион...

Останати спортови 11.10.20 | 18:26

Два нокаути на УФЦ за историја, за само една ноќ

Кори Сандхаген го погоди својот противник Марлон Моралес со заден кружен удар во главата. Со тоа го зашемети, а овој падна на подот и таму Сандхаген со леснотија го финишираше. Дури...

Здравје 16.09.20 | 09:15

Европа пред пресврт во борбата со Ковид-19

Европа е соочена со пресвртна точка во борбата против новиот коронавирус поради зголемениот број на заразени лица, почетокот на учебната година и доаѓањето на есента,...

Македонија 11.09.20 | 18:09

Николовски ја објаснува дилемата „зошто позиција на анти-корупционер кога имаме анти-корупциска”

Позицијата вицепремиер за борба против корупција, одржлив развој и човечки ресурси воопшто не се коси со Државната комисија за спречување на корупцијата, туку напротив...

Калеидоскоп 21.06.20 | 20:45

Бикови влетале во публика на хрватска корида

Два бикови влетале во публика за време на борба со бикови во Дицмо, во сплитско –  далматинската жупанија, а еден маж е префрлен во Клиничката болница во Сплит. Мажот...

Фудбал 24.03.20 | 23:42

Гвардиола дал милион евра за борба против коронавирусот

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола донираше 1 милион евра за борба против ширењето на коронавирусот во Шпанија. Пеп Гвардиола во моментов е во Барселона и веќе...

Свет 04.02.20 | 09:29

Најстариот француски градоначалник на 97 години во борба за нов мандат

Најстариот француски градоначалник Марсел Бертом, на возраст од 97 години, најави дека ќе влезе во битка за нов мандат за прв човек на гратчето Саинт Сурин сур Л`исле...

Свет 08.04.19 | 09:53

САД бараат итен прекин на борбите во Либија

САД повикаа на итен прекин на борбите во Либија, во време кога силите на милитантната група Либиска национална армија (ЛНА) на генералот Калифа Хафтар напредуваат кон...