Ознака: бонус
Кошарка 10.08.21 | 10:48

Најчудната клаузула за бонус во НБА лигата

Спенсер Динвиди мина неколку турбулентни сезони во НБА лигата во кои го привлекуваше вниманието на јавноста од различни причини. Предминатата сезона 28-годишниот кошаркар...

Македонија 16.06.21 | 09:41

Вработените во МВР кои имаат прекувремено ќе добијат по 27.182 денари бонус, најави Спасовски

На 4.471 вработени во Министерството за внатрешни работи, кои оствариле над 150 часови прекувремена работа во текот на 2020 година, денеска ќе им биде исплатена бонус платата...

Свет 08.02.21 | 17:02

Вработените во германските болници ќе добијат по 1.500 евра бонус

Германскиот министер за здравство, Јенс Шпан, најави дека ќе има по 1.500 евра бонус за вработените во германскиот јавен здравствен систем. Според медиумите од групацијата...

Останати спортови 25.10.20 | 21:14

Хабиб оди во пензија како милионер: Доби 6 милиони долари за последната борба и 90 илјади долари бонус

Легендарниот дагестански борец Хабиб Нурмагомедовце ќе биде награден со рекордна сума пари за неговата последна борба во кариерата против Американецот Џастин Геиџи...

Свет 03.04.20 | 13:51

Унгарија ќе им додели бонус од 1.500 долари на здравствените работници

Унгарија ќе воведе нов фонд за пандемијата и до вторник ќе ги разработи деталите за најголемиот економски пакет стимуланси, рече премиерот Виктор Орбан, додавајќи дека...

Калеидоскоп 26.02.20 | 14:39

Полска воведува бонус за пензионери: По 300 евра годишно за секој пензионер

Полска воведува годишен бонус за пензионерите и лицата што примаат инвалидски надоместоци. Според предлог законот што вчера го потпиша претседателот на Полска, Анджеј...

Калеидоскоп 02.01.20 | 10:17

„Икеа” им исплати по 4.000 евра за празниците на своите вработени

Шведскиот гигант за мебел “Икеа” на своите вработени во Норвешка им исплати неверојатен бонус од по 40.000 норвешки круни (4.000 евра). Сите вработени кои работат најмалку...

Калеидоскоп 25.12.18 | 15:23

Овој директор израдува 200 вработени со бонус

Ли Шенхер, директорот на една приватна компанија во Мичиген, одлучил да израдува 200 вработени со бонус од 4 милиони долари. Тоа би значело дека вредноста на бонусот ќе...